Hamilelik Testi Ne Zaman ve Nasıl Yapılır? Fiyatı 2020

Hamilelik Testi Ne Zaman Nasıl Yapılır? Fiyatı 2020
niburya sesli konuşma

Hamilelik Testi Ne Zaman ve Nasıl Yapılır? Fiyatı 2020

Adet döneminin gecikmesi ya da vücutta olan ani değişimler hamilelik belirtileri arasında yer alabilirler. Hamilelik testi ile bu belirtilerin sonucu öğrenilebilir. Hamilelik testlerinde kadının vücudu HCG hormonu salgılamaya başlar. Vücutta belirli bir miktarda bulunan bu hormon, hamilelik döneminde ciddi artış gösterir. HCG hormonu ilk önce kanda yayılır, daha sonra ise idrarda görülür. Bu yüzden kan yoluyla yapılan hamilelik testleri kesin bir sonuç almak için daha faydalı olur. 

Hamilelik Testi Ne Zaman ve Nasıl Yapılır? Fiyatı 2020

Hamilelik Testi Ne Zaman ve Nasıl Yapılır? Fiyatı 2020

Cinsel ilişkiden hemen sonra yapılan testlerde negatif sonuç çıkabilir. Spermin yumurta ile döllenmesi ve vücutta hormonun yayılması beklenmelidir. Sperm 3 gün boyunca canlı kalabilir. Cinsel ilişkinin gerçekleşmesinin ardından 3 gün boyu döllenme ihtimali vardır. Döllenmenin ardından vücut içerisinde HCG hormonu yayılmaya başlar. Kanda ortalama 4, idrarda ise 10 günlük bir sürenin geçmesi gerekir.

HCG hormonu her zaman hamilelik sebebi ile yüksek salgılanmayabilir. Çeşitli hastalıkların oluşumu da vücutta HCG hormonunun salgılanmasına sebep olur. Gastrist, pankreas kanseri, mide kanseri ya da yumurtalıklarda olan kistler de HCG hormonu salgılar. 

Kan Testi ile Hamilelik Testi

Kan testi, idrar testine göre daha kesin sonuç verir. Bu test çeşitli sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilebilir. İğne yardımı ile bir tüp kan alınır ve kandaki HCG hormonu miktarına bakılır. Kanda yüksek miktarda HCG hormonuna denk gelinir ise hamilelik testi pozitif sonuçlanır. Kan yolu ile kesin sonuç almak için, cinsel birliktelikten on gün sonra test yapılmalıdır. Bu test ortalama iki saat içerisinde sonuçlanır.

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Eczanelerden uygun fiyata alınabilecek testler ile hamilelik testi yapılabilir. Bu testler farklı markalarda ve farklı kalitelerde olurlar. Evde yapılan hamilelik testleri idrar yoluyla gerçekleştirilir. İdrar damlalarının konulması için bir alan vardır. Bu alana idrar konulur ve ortalama 20 dakika beklenir. Hamilelik testinin üzerinde çizgiler belirir; çizgi çift ise pozitif, tek ise negatif anlamına gelir. Ancak kesin sonuç almak için hastanelerde yapılan kan testine başvurulmalıdır. İdrar yolu ile yapılan testler %90 oranında doğru sonuç verirler.

Hamilelik testi yapılırken testin su ile temas etmemesine özen gösterilmelidir. Çok su içtikten sonra yapılan hamilelik testinin doğruluk payı azalır. Adet dönemi aksamasını takip eden yedi gün bu testin doğruluk payı yoktur. Adet dönemi aksadıktan yedi gün sonra hamilelik testi kesin sonuç verir.

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Hamilelik testi yapmadan önce belirtileri incelenmelidir. Hamilelik belirtilerinin en önemlisi ise adet döneminin aksamasıdır. Fakat bazı hastalıklar ya da psikolojik durumlar da adet kanamasının aksamasına sebep olabilir. 

  • Kokulara karşı hassasiyet
  • Baş dönmesi
  • Bayılma
  • Sık sık tuvalet ihtiyacı
  • Ruh halinde ani değişiklikler
  • Yorgunluk hissi gibi durumlar hamilelik belirtileri arasında yer alır.

Hamilelik Testi Fiyatı Ne Kadar? 2020

Hamilelik testi fiyatı güncel ne kadar derseniz; 2020 olarak sizlere aktaracak olursak eczanede satılan ortalama hamilelik testi için fiyat sunacağız, çeşitli internet sitelerinden alacağınız hamilelik testlerini önermiyoruz, ürün kalitesi ve beraberinde gelen sağlık şartları nedeniyle kesin sonucu doğru sunmaya kadar bir çok etkenden internet sitelerinde yer alan hamilelik testlerini almadan önce düşünmelisiniz. Genel fiyatıysa hamilelik testlerinin eczane satış fiyatları 15₺ 20TL aralığında hayatınızın anlamının haberini alma ihtimali, ya da geleceğinizi kurma planını erken öğrenebilirsiniz.

O güzel haberi alırsanız şimdiden en iyi dileklerimizle Allah anneli ve babalı büyütsün, sağlığı ve sıhhatli olması dileği ile sağlıcakla kalın.

pin

Bir önceki yazımız olan Bir Erkeğin Gerçekten Aşık Olduğunu 9 Adımda Anlama başlıklı makalemizde bir erkeğin aşık olduğunu nasıl anlarım, bir erkeğin aşık olduğunu nasıl anlarız ve bir erkegin gercekten asik oldugunu nasil anlarim hakkında bilgiler verilmektedir.