Google Stadia, 8 Avrupa Ülkesinde Daha Kullanıma Sunuldu

google stadia 8 avrupa ulkesinde daha kullanima sunuldu 4RnNz3TS
Google Haberlere Abone Ol

Oyunculuğun geleceği olarak görülen ve hatta kimileri tarafından konsolların katili olabileceği tabir edilen bulut oyunculuğunun en büyük …

Oyunculuğun geleceği olarak görülen ve hatta kimileri tarafından konsolların katili olabileceği tabir edilen bulut oyunculuğunun en büyük aktörlerinden bir tanesi de Stadia ile birlikte Google olmuştu.

Arama devi Google, Stadia servisiyle birlikte 2019 yılında bulut oyunculuğa birinci adımını atmıştı. Şirket, yeni servisini sonlu sayıdaki ülkeye açmıştı. Yapılan bir açıklamayla bunların ortasına 8 yeni ülkenin daha katıldığı duyuruldu.

Google Stadia, kullanılabilir olduğu ülke sayısını artırdı

google stadia 8 avrupa ulkesinde daha kullanima sunuldu 0 j31KE4tX

Yapılan açıklamada hâlihazırda kullanılabilen ülkelere 8 Avrupa ülkesinin daha eklendiği ve servisin kullanılabildiği ülke sayısının toplamda 22’ye çıkarıldığı belirtildi. Yapılan duyuruya nazaran Google Stadia’nın kullanıma sunulduğu yeni 8 Avrupa ülkesi şunlar oldu:

  • Avusturya
  • Çekya
  • Macaristan
  • Polonya
  • Portekiz
  • Romanya
  • Slovakya
  • İsviçre

Servisin kullanıma sunulduğu bu yeni 8 ülkeden evvel ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya, İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya, Belçika, İrlanda, Hollanda’da kullanıma sunulmuştu. Yeni eklemelerle birlikte Google Stadia’nın Avrupa’daki erişilebilirliği artmış oldu. Şimdi Türkiye’de kullanılamayan servisin burada ne vakit aktifleştirileceği ise şimdi bilinmiyor.

google stadia 8 avrupa ulkesinde daha kullanima sunuldu 1 Yskfbgn7

Google Stadia, ülkemizde faal olarak kullanılabilen bulut oyun servisi GeForce Now‘a nazaran daha farklı bir strateji güdüyor. GeForce Now servisinde; Steam, Epic Games Store ve UPlay kütüphanenizde olan oyunlar, GeForce Now kütüphanesinde de bulunması şartıyla oynanabiliyor.

Google ise Stadia servisinde daha farklı bir siyaset güdüyor. Google Stadia’da oyun oynayabilmek için oyunun Stadia üzerinden satın alınması gerekiyor. Ayrıyeten Stadia Pro abonelerine tıpkı PlayStation Plus üzere aylık fiyatsız oyunlar sunuyor. Pekala, siz bu iki şirketin siyasetleri ortasından hangisini tercih ederdiniz? GeForce Now mı yoksa Google Stadia mı?

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan FIFA 21'in Yeni Nesil Fragmanı, Eleştiri Yağmuruna Tutuldu başlıklı makalemizde Ea Sports, Fıfa ve Oyuncular hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe