Gmail İmza Örnekleriyle Kurumsal Mail Adresine Sahip Olun

Gmail imza oluşturup kaydetme
Google Haberlere Abone Ol

Gmail imzası; alınan veya gönderilen e-postaların en aşağı bölümünde yer alan, kişiselleştirilebilme ve görselleştirilebilme özelliğine sahip olan sabit metinlerdir.

Şirketlerin kurumsal mesajlarında kullanılan maillerde; Gmail imzası ile kişiye ait ad- soyadı, title bilgileri, şirket adı, şirket logosu, bağlı bulunan departman ve unvan gibi önemli bilgiler belirtilmektedir. Bu açıdan kurumsal bir mail adresine sahip olmak, kurumsallaşma veya markalaşma hedefi olan şirketler ve şirketlerin müşteri kitlesi için son derece önemlidir.

Gmail İmzasının Kurumsal Açıdan Önemi

  • Marka Bilinirliğini Artırır: Kurumsal logo ve çeşitli renklerle oluşturulan Gmail imzasına konulan bilgiler sayesinde müşteriler; sizin kim olduğunuz hakkında daha rahat bilgi sahibi olabilir. Ayrıca müşterilerle her iletişime geçildiğinde daha akılda kalıcı bir hal alırsınız.
  • Sosyal Medyada İletişim Ağını Kuvvetlendirir: Müşteriler; Gmail imzalarına konulan sosyal medya bağlantılarına tıklar ve sosyal medya platformlarınıza erişir. Bu sadece daha fazla ziyaretçi ve takipçi kitlesi oluşturarak daha fazla kitleye reklamlarınızı gösterebilirsiniz.
  • Güvenilirlik Artar: Doğru ve profesyonel bir şekilde hazırlanan Gmail imzaları; müşterilerde olumlu bir izlenim yaratır. İmzanın içerisinde kişi bilgileri, kurumsal logo gibi tanıtıcı bilgilerin bulunması müşterilerin güvenini kazanmanıza yardımcı olur.

Gmail İmza Ekleme Teknikleri

Kurumsallaşma açısından profesyonel ve etkileyici bir Gmail imzası oluşturma yöntemleri bulunmaktadır. Gmail imzanızı şirket temsilciliği için daha akılda kalıcı ve uygun hale getirmek için bazı seçenekleri ve stratejileri sizler için bir araya getirdik.

  1. Ad- Soyadı, Şirket ve Telefon Numarası Eklemek

Ad ve soyadı belirtmek, Gmail imzasında yer alması gereken ilk şeydir. Şirket/kuruluş, çalışılan pozisyon, şirket logosu paylaşmak da yine müşterinin ilgisini çekecektir. Kişisel telefon numarası verilmese bile şirkette size bağlı olan telefon numarasını eklemek kolay erişim açısından oldukça önemlidir.

  1. Sade Renkler Kullanmak

Marka imajının bir parçası olan Gmail imzasında aranılan ilk şartlardan biri metnin siyah olmasıdır. İkincil unsurlarda ise birkaç farklı, okunabilirliği ve çekiciliği yüksek olan renkler kullanılabilir.

  1. Tıklanabilir Sosyal Medya Simgeleri Kullanmak

Gmail imzalarına, sosyal medya linklerini eklemeniz, kişisel markanız açısından önem taşımaktadır. Sizin kim olduğunuz, ne yaptığınız gibi konular sosyal medya sayfalarınızdan anlaşılabilmektedir.

  1. Tasarım Hiyerarşisini Doğru Bir Şekilde Yapmak

Bilgileri doğru ve anlaşılabilir bir tasarım hiyerarşisi ile sunmak, okuyucunun dikkatini çekmek için gereklidir.

  1. Linklerin Takip Edilebilmesi

Gmail imzanızda birden fazla link bulunması durumunda bu linklere kaç defa tıklandığını öğrenmek gerekir. Bunun yolu da linklerin takip edilebilir olmasıdır.

  1. Mobil Dostu Olmak

Mobil cihazların kullanımın arttığı günümüzde, Gmail imzalarının da mobil cihazlarda doğru ve okunaklı olarak görülmesi önemlidir. Bu açıdan Gmail imzalarının küçük ekranlarda okunabilmesi, link ve ikonlara da tıklanabilmesi için gerekli büyüklüğe sahip olması gerekmektedir.

Bu tekniklerin yanı sıra Gmail imzalarında; ülke kodu, randevu alma linki, “Iphone’umdan Gönderildi” ibaresi gibi yöntemlerde kullanılmalıdır. Böylece Gmail imzaları, kurumsal bir maile dönüşebilir ve markalaşma sürecinize olumlu katkılarda bulunabilir.

Gmail İmza Oluşturma Aracı (Sitesi)

Gmail için profesyonel ayrıca kurumsal mail imzası oluşturma aracı olan sitelerin önerisinde bulunacağız. Gmail Signatture Creator aracıyla gmail hesabınıza ait imza oluşturabilirsiniz, bunun için bu: mail-signatures.com/signature-generator/ veya bu: hubspot.com/email-signature-generator siteleri üzerinden gerekli alanları doldurmanız yeterlidir.

Mail İmzası Nasıl Oluşturulur

Bunun için 2. olarak paylaştığım hubspot sitesini kullanacağım, ilk olarak gmail hesabım için yakışacağını düşündüğüm şablonu seçiyorum.

Gmail imza oluşturma
Gmail imza oluşturma

Sol tarafta imza şablonları mevcut, kendinize uygun olan mail imza şablonunu seçin.

Gmail imza oluştur bilgilerinin girilmesi
Gmail imza oluştur bilgilerinin girilmesi

Sonrasında sol üst kısımdan yazı alanına geçin, ve gerekli alanları firmanız için veya kendinize göre doldurun. Örnek vermek amacıyla gmail imza örnekleri şablonu için Niburya Blog üzerinden giderek anlattım.

Kurumsal renk tonlarınız ile gmail imza renklerinizi belirleyin.
Kurumsal renk tonlarınız ile gmail imza renklerinizi belirleyin.

Sol üst kısımdan yazı alanı için gerekli bilgileri girdikten sonra, kurumsal firmanızın renklerini mail hesabınızın imzası ile daha da profesyonel hale getirebilirsiniz.

Mail imzası oluşturmanın püf noktaları logonuzu doğru kullanmaktır
Mail imzası oluşturmanın püf noktaları logonuzu doğru kullanmaktır

Logonuzu sade ve okunabilir bir şekilde ekleyin, çözünürlüğüne dikkat etmelisiniz, önerilen minimum ölçek genişliği 400px logo boyutudur. Profil resmi alanına dilerseniz yuvarlak dilerseniz kare bir şekilde profil resminizin linkini ekleyebilirsiniz, böylelikle gmail imza logo görünmüyor sorunu hatası yaşamadan sorunu çözmüş oluyoruz. En iyi yöntem hizliresim aracıyla resim yükleyip, resim alanına gidip resmin kaynağını kopyalayıp buraya yapıştırmaktır.

Gmail imza
Gmail imza

Bu aşamada sizden ad soyad gibi bilgiler isteniyor, ben A ve B olarak adımı soyadımı vermeden yazdım, şirket büyüklüğü 1, ve diğer seçeneği No yaptım, sonrasında tamamlayarak devam edin.

Mail imzası oluşturma aracı
Mail imzası oluşturma aracı

Mail imzası oluşturma aracında gerekli bilgileri doldurarak imzamızı tamamlamış olduk, Copy Signature alanına tıklayın.

Gmail İmza Şablonu Oluşturduk, Peki Gmail’e İmza Nasıl Eklenir?

Gmail imza ekleme
Gmail imza ekleme

Kurumsal mail imzamızı kopyaladıktan sonra Gmail hesabına imza ekleme işlemine geçiyoruz, Bunu yapmak için Gmail giriş yapıyoruz geçiyoruz. Sonrasında Ayarlar kısmına tıklayıp “Tüm ayarları görüntüleyin” alanına tıklayın.

Gmail imza ayarları
Gmail imza ayarları

Gmail hesabımıza giriş yapıp: Ayarlar > Tüm ayarları görüntüle >Aşağıya inip, imza alanına geliyoruz > henüz yeni bir gmail imzası oluşturuyorsanız > + Yeni Oluştur seçeneğine tıklayın ve imzanıza bir isim belirleyin, kısa isim veya firma ismi hiç fark etmez bu sadece size görünecek kısımdır.

Gmail imza nasıl eklenir?
Gmail imza nasıl eklenir?

Peki oluşturduğumuz gmail imza tasarımı şablonu nasıl yüklenir? Hatırlıyorsanız, imza oluşturma sitesinde imza tasarımı şablonu bitirdikten sonra Copy Signature demiştik, yani imzamızı kopyalamıştık. Şimdi CTRL + V yada yapıştır seçeneği ile imzamızı ekleyebiliriz. İmzamızı ekledikten sonra alt kısımda oluşturduğumuz sitenin bağlantısı ve reklamı olacak bunu kaldırıyoruz, reklam olan alanı seçip silin.

Gmail imza oluşturup kaydetme
Gmail imza oluşturup kaydetme

Şablonumuzu yapıştırdıktan sonra alt kısımda kırmızı kare ile işaretlediğim 2 alan var, oraya tıklayarak imza şablonumuza verdiğimiz isimi seçiyoruz ve aşağıya inerek Değişiklikleri Kaydet diyoruz.

Gmail-imzasi-nasil-yapilir
Gmail-imzasi-nasil-yapilir

Hayırlı olsun, artık imzanız hazır ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Aklınıza takılan soru ve görüşleriniz için yorum yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom, Turkcell, Vodafone Bayilik Şartları Nedir? başlıklı makalemizde türk telekom bayilik, türk telekom bayilik şartları ve türk telekom bayilik şartları 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe