General Mobile e Tab 5 Özellikleri Nelerdir?

General Mobile e Tab 5 Özellikleri
Google Haberlere Abone Ol

General Mobile e Tab 5 özellikleri diğer tabletlerden biraz daha farklıdır. General Mobile e Tab 5, “Türkiye’nin ilk yerli tableti” olarak nitelendirilmiştir. Tablet, 8.9 inçlik ekrana sahiptir. Ağırlığı ise 550 gramdır. Bu özellikleri ile taşınması kolay olan General Mobile e Tab 5, Cortex A8 1 Ghz saat hızındaki işlemciye sahiptir.

Bu hızdaki işlemci, rakiplerine göre düşük olmasına karşın örneğin Full HD film izlerken bile herhangi bir performans sorunu yaşatmamaktadır. Bunun sırrı ise grafik işlemcisinin ayrı olmasıdır.

General Mobile e Tab 5, ilk başlarda Android 2.3.4 işletim sistemine sahip olarak geliştirilmiştir. Android Icecream Sandwich versiyonuna sahiptir. Ekran çözünürlüğü ise 1280×768 pikseldir.

General Mobile, ekran teknolojisinin IPS olduğunu, bu sayede tabletin piyasadaki rakiplerine oranla çok önemli bir üstünlüğe sahip olduğunu vurgulamaktadır.

General Mobile e Tab 5, 512 MB hafızaya sahiptir. Dahili hafızası ise 16 GB olarak geliştirilmiştir. Ayrıca kapasitesi 16 GB‘lık microSD hafıza ile birlikte 32 GB‘a kadar artabilmektedir. Bu arada microSD hafıza kartı kutu içeriğindedir. Yani ayrıca satın almaya gerek yoktur.

General Mobile e Tab 5 Özellikleri: Pil Performansı

General Mobile e Tab 5 özellikleri ile ilgili sorgulama yapılırken elbette pil performansına a dikkat edilmesi gereklidir. Bilindiği gibi mobil cihazlarda pil performansı önemli bir detaydır. Tabletin içinde 2 adet olmak üzere 6.000 mAh pil vardır. Bu pil sayesinde aralıksız altı saat boyunca Full HD film izlemenin mümkün olduğu belirtilmektedir.

Elbette teknolojik cihazlarda kesinlikle bulunması gereken Bluetooth ve WiFi bağlantıları da bu tablette yer almaktadır. Ayrıca USB, HDMI, kulaklık ve mikrofon giriş çıkışları da mevcuttur. Özel olarak geliştirilen mikrofonun, sesli görüşmeler yapılırken ekoyu engelleyebilme özelliğine de sahiptir.

Bu özelliklere ilave olarak DLNA ile tabletten izlenen video, fotoğraf ya da çalan olan müziğin, DLNA desteğine sahip olan TV, DVD ve PC‘ye kablosuz bir şekilde aktarılması da söz konusudur.

General Mobile e Tab 5 Özellikleri
General Mobile e Tab 5 Özellikleri

Tek Tuş Yeniliği

General Mobile e Tab 5 özellikleri sıralanırken tek tuş özelliğine değinmek gereklidir. Bu General Mobile’in bir yeniliğidir. Üstte bir tuş bulunmaktadır ve bu tuş ile Glassboard uygulamasını çalıştırılmak mümkündür. Böylece ekran görüntüsü kaydedilebilmekte, ekran üzerinden not alınabilmektedir.

Ayrıca üzerine notların yazıldığı görselin de paylaşılması söz konusu olmaktadır. Bu özellik cihazın iş tableti olarak kullanılma imkanı da sunulmaktadır.

General Mobile e Tab 5’in arkasında da bir kamera vardır. Ön kamera 1,3 megapiksel çözünürlüğe sahiptir. Ses sistemi de Dolby Surround teknolojisine sahiptdir.

İnceliği 10.8 milimetre olan General Mobile e Tab 5, üç yönlü hareket, hız ve ışık algılayıcısına da sahiptir.

Yüzde 100 Yerli Malı Tablet Mi?

General Mobile e Tab 5 yerli malı tablet olarak piyasaya sunulmuştur. Ancak Türkiye’de kalıp ve yonga üreten bir kuruluş yoktur ve bu nedenle ürünlerin tamamına yakını ithaldir.

General Mobile e Tab 5’in de yüzde 26’lı yerli üretimdir. Bu yüzdelik dilimin içinde yazılım, tasarım, montaj, testlerin yapılması ve paketleme bulunmaktadır.

Fiyat Performansı İyi

General Mobile e Tab 5 özellikleri sıralanırken fiyat performansına da dikkat çekilmesi gereklidir.

Sektörde satılan ürünlerin tamamının ithal olduğu göz önüne alındığında General Mobile e Tab 5’in fiyatının rakiplerinden daha uygun olduğunu söylemek mümkündür. Akıllı cep telefonları ile ilgili kullanıcıların olumlu tepki vermesi üzerine marka tablet üretimine başlamıştır.

Yapılan çalışmalar sonucunda eğitim sektöründe de kullanılabilecek General Mobile e Tab 5 ürünü geliştirilmiştir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close