Gaziantep’te bombalı atak son anda önlendi

gaziantepte bombali atak son anda onlendi gPKEsdrI
Google Haberlere Abone Ol

ANKARA (AA) – İçişleri Bakanlığı, Gaziantep’te park halindeki bir aracın altına bırakılan çantadaki vakit ayarlı 1 kilo 200 gram …

ANKARA (AA) – İçişleri Bakanlığı, Gaziantep’te park halindeki bir aracın altına bırakılan çantadaki vakit ayarlı 1 kilo 200 gram patlayıcı unsurun kontrollü formda imha edildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Şehitkamil ilçesindeki Karşıyaka Polis Merkez Amirliği karşısında park halinde bulunan bir aracın altına akşam saatlerinde bırakılan çanta, sokakta oturan vatandaşların dikkatini çekti.

Vaka yerinden süratle uzaklaşan bir kişiyi gören vatandaşlar, şüphelinin eşkalini ve bindiği aracın plakasını 155 Polis İmdat sınırına bildirdi.

Bunun üzerine hadise yerinde güvenlik önlemi alan Vilayet Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha Şube Müdürlüğü takımları, çantada 3 parça halinde, yaklaşık 1 kilo 200 gram ve her parçası vakit ayarlı düzeneğe sahip patlayıcı husus olduğunu tespit etti.

Patlayıcı unsur, bomba imha gruplarınca kontrollü olarak imha edildi.

Polis takımları, yapılan ihbar ve tahlil çalışmaları sonucu, uygulama noktasında durdurduğu araçtaki biri eşkale uyan 2 şüpheliyi gözaltına aldı.

Ankara haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Gaziantep’te bombalı hücum son anda önlendi haberini okudunuz.

Yazar: Orhan Onur Gemici, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Özüm Onur

Bir önceki yazımız olan Ticaret Bakanlığından uzaklıklı alışveriş tüketicilerine kıymetli ihtarlar başlıklı makalemizde Alışveriş, Bilgi ve Mağdur hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe