FIFA 21’in Yeni Nesil Fragmanı, Eleştiri Yağmuruna Tutuldu

fifa 21in yeni nesil fragmani elestiri yagmuruna tutuldu kFnULTXv
Google Haberlere Abone Ol

Dünyanın en tanınan spor oyunlarından bir tanesi olan FIFA serisinin en yeni üyesi FIFA 21, 6 Ekim’de PlayStation 4 ve Xbox One konsollar için …

Dünyanın en tanınan spor oyunlarından bir tanesi olan FIFA serisinin en yeni üyesi FIFA 21, 6 Ekim’de PlayStation 4 ve Xbox One konsollar için çıkış yapmıştı. Natürel EA Sports’un en tanınan oyunlarından bir tanesi olan FIFA’nın yeni jenerasyon konsollara çıkmaması beklenemezdi ki o denli de oldu.

Ekim ayında PlayStation 4, Xbox One ve PC çıkan FIFA 21, oyuncular tarafından yerden yere vuruldu desek palavra söylemiş olmayız. Oyunun Metacritic’teki oyuncu puanları PS4 için 0,7/10, Xbox One için 1/10 ve PC için 1,1/10 oldu. PS4, Xbox One ve PC oyuncularını şad etmeyi başaramayın oyunun yeni jenerasyon konsollar için fragmanı yayınlandı.

FIFA 21’in yeni jenerasyon konsollar için fragmanı yayınlandı

Görünüşe nazaran EA Sports, yeni FIFA oyunuyla oyuncularını şad edebilmiş görünmüyor. Oyunun şimdi yeni çıkan PlayStation 5 sürümü, Metacritic’te oyunculardan 3,3/10 puan alırken yayınlanan fragman da ‘dislike’ yağmuruna tutuldu.

Dün yayınlanan ve yaklaşık 50 bin izlenme alan görüntü 1,7 bin beğeni alırken 2,3 bin ‘dislike’ aldı. Aslına bakılırsa FIFA serisi, son yıllarda oyunculardan daima epeyce düşük puanlar alıyor. Yalnızca FIFA 21 değil FIFA 20 ve FIFA 19’da da epeyce düşük puanlar göze çarpıyor.

Oyuncuların bu olumsuz yansısı, yayınlanan yeni jenerasyon fragmanında da kendisini gösteriyor. Oyuncuların bir kısmı EA Sports’un hayli tartışmalı mikro ödeme stratejisini eleştirirken bir kısmı ise oyunların birbirinin birebiri olmasından şikâyet etti.

EA Sports’un bu alandaki rakibi Konami, bu sene sıfırdan yeni bir PES oyunu çıkarmayacağını ve önümüzdeki sene Unreal Engine 5‘i kullanarak büsbütün yeni jenerasyon bir PES çıkaracağını duyurmuştu. Konami, bu atağıyla elini güçlendirirse tahminen EA Sports da mikro ödeme stratejisinden vazgeçer.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan GTA Online, İlk Büyük Harita Güncellemesini Alacak başlıklı makalemizde Rockstar hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe