Bir Erkeğin Gerçekten Aşık Olduğunu 9 Adımda Anlama

Erkeğin Gerçekten Aşık Olduğunu 9 Adımda Anlama
niburya sesli konuşma

Bir erkeğin aşık olduğunu nasıl anlarım? Genç ya da orta yaşlı kadın fark etmeden tüm kadınların merak ettikleri ortak soru ‘ Bir erkeğin hoşlandığını nasıl anlarım? ‘ oluyor. Bu soru her kesime hitap ettiği için cevabı da biraz merak konusu oluyor. Aslında erkekler yapısal olarak her biri birinden farklı yapıya sahiptir. Bu yüzden birinin aşık olduğunu net şu sözle ya da net şu hareketle anlamak mümkündür demek doğru olmayacaktır. Çünkü herkesin düşünce yapısı da, karakteri de bu noktada farklıdır.

Bir Erkeğin Gerçekten Aşık Olduğunu 9 Adımda Anlama

Bir Erkeğin Gerçekten Aşık Olduğunu 9 Adımda Anlama

Hal böyle olunca bir erkeğin aşık olduğunu anlamak için biraz değişken durumlar söz konusu olabilir. Ama genel olarak ortak özellikler incelenecek olursa şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Aslında bir insanı en iyi şekilde ele veren durum gözlerdir. Asla yalan söylemez. Her nerede olursa olsun o gözler illa biri birine denk gelir. ‘ Ben buradayım, ben fark et’ der gibi bakışlar sergilenir.
 2. Dokunmaya çalışmalar kendini belli eder. Konuşmalar sırasında bir bahane bulur, kollara ya da omuzlara dokunmaya çalışır. Bunu utangaçlıktan ve net belli edememekten dolayı bunu daha çok arkadaşlık adı altında yapmaya çalışır.
 3. Saçları düzeltmeye çalışır. Erkekler kızların yanında olduğu sürede istemsiz bir şekilde eller ile tarak misali saçları düzeltmeye çalışır. Bu aslında erkeklerin daha çok kızlarda olan heyecanları yatıştırmak istemelerinden dolayı meydana gelir. Bu zaman kazanmaya çalışılmasına da işaret eder. Her kelimeyi özenle seçmeye çalışmaları onların bu durumları meydana getirmelerine neden olur.
 4. Ses tonları normale oran ile her zaman daha düşüktür. Normalde nasıl aşık olan bir kadın sevdiği adam yanında ses tonu değişikliği gözleniyorsa erkeklerde de bu durum gözlenir.
 5. Kaslarını gerdikleri gözlenir. Adeta bir tavus kuşunun kuyruğunu germesi gibi erkekler de kasılır. Bu dişilere kendilerini beğendirebilmek için yapılan bir harekettir.
 6. Fazla soru sormaya başlarlar. Kızlar hakkında daha çok şeyi merak etmeye başlarlar. Bir yandan da tabi ki kızlar ile olan sohbetleri uzatma çabaları buna etki eder. Bu yüzden konuşma sırasında normale oran ile daha çok soru sorulmaya başlandığı görülecektir.
 7. Eve bırakıp buluşma için yeniden evden alırlar. Normal zamanda kendinizin gidip geldiğiniz yollarda bir anda yanınızda yer alırlar. Bu gerçekten de en önemli ayrıntılardan bir tanesi. Bir erkek bir kızı evinden alınıp evine kadar bırakıyor ve kapıdan girene kadar bekliyorsa aşık olmaya başladığına işaret eder.
 8. Sosyal medyalarda oluşan takipleşmeler başlar. Sosyal medya hesaplarında sadece takipleşme ile bırakmaz, ne paylaştınız, kimle takipleştiniz gibi birçok şeyi yakından ilgilenerek takip etmeye başlar.
 9. Artık çocuktan farksız bir hale gelir. Her şeye alınmaya başlar. En ufak bir şey olduğunda bile yanlış anlayabilir ve şakalaşmalarda bile alınabilir. Özellik ile de toplum içerisinde olan şakalara daha çok alınmaya başlar, bunu dert edinebilirler.
Bir Erkeğin Aşık Olup Olmadığını Anlama

Bir Erkeğin Aşık Olup Olmadığını Anlama

 • #bir erkeğin gerçekten aşık olduğunu nasıl anlarız?,
 • #aşık erkeği anlamanın yolları
 • anahtar kelimelerine ait makaleyi okudunuz.
pin

Bir önceki yazımız olan Kadın Girişimcilere Verilen Devlet Destekleri Nelerdir? başlıklı makalemizde kadın girişimciler, kadın girişimciler derneği ve kadın girişimciler destek hakkında bilgiler verilmektedir.