Erdoğan: Bizlere bağımsız bir ülke bırakan Atatürk ve kahraman silah arkadaşları, milletimizce hayırla yad edilecektir

erdogan bizlere bagimsiz bir ulke birakan ataturk ve kahraman silah arkadaslari milletimizce hayirla yad edilecektir zvL4N16V
Google Haberlere Abone Ol

ANKARA (AA) – Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82'nci yılında Anıtkabir'de …

bedava bitcoin kazan

ANKARA (AA) – Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82'nci yılında Anıtkabir'de düzenlenen devlet merasimiyle anıldı.

Anıtkabir'deki merasim, saat 08.45'te devlet erkanının Aslanlı Yol'da yürüyüşüyle başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kortejde, TBMM Lideri Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, yüksek yargı organlarının liderleri, kuvvet kumandanları, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve başka devlet erkanı yer aldı.

Erdoğan, kırmızı beyaz karanfillerden oluşan ay yıldızlı çelengi, Atatürk'ün mozolesine bıraktı. Atatürk'ün 82 yıl evvel vefat ettiği saat olan 09.05'te hürmet duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

Hürmet duruşu sırasında gönderdeki Türk bayrağı yarıya indirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokolde yer alan devlet erkanı, daha sonra Misak-ı Ulusal Kulesi'ne geçti.

Burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Erdoğan, deftere şunları yazdı:

“Vefatının 82'nci seneidevriyesinde İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi, birinci Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle anıyoruz. Milletimizin varlık yokluk uğraşını zaferle taçlandıran, bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları, milletimizce hayırla yad edilecektir. Şehitlerimizin fedakarlıkları üzerine kurulan Cumhuriyetimizi ebediyen yaşatarak, gelecek jenerasyonlara daha müreffeh, güçlü, prestijli bir ülke bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz. Ruhun şad olsun.”

Anıtkabir ziyarete açıldı

Merasim münasebetiyle Anıtkabir etrafında ağır güvenlik tedbiri alındı. Anıtkabir, merasim öncesinde dezenfekte edildi.

Merasime, Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı vazifesine atanan Lütfi Elvan da katıldı.

Devlet merasiminin akabinde Anıtkabir, halkın ziyaretine açıldı.

Anıtkabir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 16.00'ya kadar ziyaret edilebilecek.

Ankara haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Erdoğan: Bizlere bağımsız bir ülke bırakan Atatürk ve kahraman silah arkadaşları, milletimizce hayırla yad edilecektir haberini okudunuz.

Yazar: Mehmet Tosun, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Niğmet Koşarhan

Bir önceki yazımız olan Hazine ve Maliye Bakanlığı misyonuna Lütfi Elvan atandı başlıklı makalemizde Başkan, DÖNemde ve Görev hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe