ePTT e-Devlet Ücretsiz Bedava Maske Nasıl Alabilirim?

PTT ücretsiz maske nasıl alınır nasıl sipariş verilir
Google Haberlere Abone Ol

Coronavirüs mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından hizmeti aktif olan PTT bedava maskeyi e-devlet üzerinden de siparişi konusunda sizlere nasıl eptt avm ile bedava maske alabileceğinizden bahsedeceğiz.

E PTT AVM internet sitesi üzerinden ve e-devlet üzerinden bedava maske nasıl alınır ve kimler alabilir kısaca bunlara değinmek gerekirse detaylar aşağıda.

bedava maske nasıl sipariş verilir
bedava maske nasıl sipariş verili

Sosyal medya ve internet sitelerinde görebildiğiniz gibi her yerde maske reklamları kaynamakta, fırsatçıları önüne geçmek ve toplum sağlığını korumak amacıyla bedava maske dağıtıma ptt internet sitesi üzerinden hizmetine sunulmuştur,

bedava maske alabileceğiniz internet sitesi; https://maske.epttavm.com adresi üzerinden gerekli bilgileri girerek bedava maskenizi temin edebilirsiniz.

E-devlet üzerinden maske siparişi nasıl verebilirim

https://basvuru.turkiye.gov.tr/ üzerinden yani e-devlet üzerinden ücretsiz maske yardımı formunu dolduran sonra maske alımı talebinizi sipariş olarak verebilirsiniz.

PTT bedava maske nasıl alınır
PTT bedava maske nasıl alınır

Aileniz için fırsatçılardan bıkıp tanesine 5TL vermekten bıkmış olabilirsiniz. siz hiç merak etmeyin devletimiz tarafından bu fırsatçıların maskelerine el konularak bu maskeler sizlere ücretsiz dağıtılmak üzere açılan e PTT AVM sitesi üzerinden ücretsiz bedava maskeyi ücretsiz kargo ile aile üyelerinize ait bilgileri gerekli istenilen form üzerinden doldurarak 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri aile üyeleri hariç tüm aile üyelerinizin için ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.

20 yaş altı ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağı olduğundan dolayı bu kişilere de maske dağıtımı gereksinimi duyulmamaktadır.

PTT ücretsiz maske nasıl alınır nasıl sipariş verilir
PTT ücretsiz maske nasıl alınır nasıl sipariş verilir

ePTT-AVM Üzerden ücretsiz bedava maske nasıl temin edebilirim?

ilk olarak Google’a PTT bedava maske yazarak, ücretsiz dağıtımı sağlığına siteye ilk sırada ulaşabilirsiniz ya da https://maske.epttavm.com yandaki bağlantıya tıklayarak aynı siteye ulaşabilirsiniz.

20 yaş altı ve 65 yaş üzeri olmadığınızı kanıtlamak için ben sistem tarafından doğrulanması için sizlerden t.c. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi, adınızı soyadınızı ve ve belirtilen şartlara uyan aile üyelerinizin eklemek isterseniz mavi bir seçenek var oraya tıklıyorsunuz, eklemek istediğiniz aile üyeleri ait t.c. kimlik numarası ad soyad bilgilerini giriyorsunuz yine bir başkasını eklemek isterseniz yine aynı seçenek mevcut 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri olmayan aile üyeleri ekledikten sonrasında telefon numaranızı e-posta adres adresinizi ve adres bilgilerinizi girdikten sonra ücretsiz maske siparişinizi ücretsiz kargo ile adresinize verebiliyorsunuz.

*Ücretsiz maske konusunda her hafta “1” paket ücretsiz maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır.

ePTT-AVM Maske Siparişi Veremiyorum Hata Veriyor?

ePTT-AVM üzerinden bedava maske siparişi ver butonuna tıklayamıyorum, sipariş veremiyorum. Maske alamıyorum hata veriyor diyorsanız, tahmin edebileceğiniz üzere sisteme gönderilen veri yoğunluğundam MySQL veri sıkışmasıyla gelen verileri sunucu kapasitesi yüzünden işlemekte gecikmekte ve bu da aynı anda bedava maske siparişi veren onbinlerce, yüzbinlerce kişin verisini işlemekte yoğunluk çekmesiyle veritabanına gönderilen formlarda sorun meydana geldi.

Nasıl bedava maske siparişi verebilirim diyorsanız yakında e-devlet üzerinden açılacak olan maske sipariş formundan haftalık olarak kişi başı 5 adet ücretsiz maskenizi alabileceksiniz. E-devleti takip edin sisteme gelir gelmez sipariş verin. Sonrasında tekrardan yoğunluk olmadan kargo önceliği sizde olsun.

Geçmiş olsun 🙏

 

Bir önceki yazımız olan HantaVirus Nedir? HANTA-20 Virüsü Belirtileri Nelerdir? başlıklı makalemizde hanta virüs, Hanta Virüs Belirtileri Nelerdir? ve Hanta Virüs'ten Nasıl Korunabilirim? hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe