EPGİS: Bu Gece Benzin ve Motorine Zam Geliyor

epgis bu gece benzin ve motorine zam geliyor uigKe1nj
Google Haberlere Abone Ol

Yaklaşık 2 gün evvel akaryakıt ve motorine ufak ölçülerde indirim yapılmıştı. Bu kısa indirim periyodunun akabinde bu gece yarısından itibaren …

Yaklaşık 2 gün evvel akaryakıt ve motorine ufak ölçülerde indirim yapılmıştı. Bu kısa indirim periyodunun akabinde bu gece yarısından itibaren geçerli olacak yeni artırımlar geliyor. Güç Petrol Gaz İkmal İstasyonları Patron Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya nazaran bu geceden itibaren akaryakıtın litre fiyatına 17 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 16 kuruş artırım geldi. 

Yapılan bu artırımların akabinde Ankara’da ortalama 6,63 TL’den satılan akaryakıtın litre fiyatı 6,80 TL’ye çıkacak. Türkiye’nin metropol kenti İstanbul’da ise akaryakıtın litre fiyatı 6,58 TL’den 6,75 TL’ye, bir başka büyükşehrimiz İzmir’de ise 6,65 TL’den 6,82 TL’ye yükselecek.

epgis bu gece benzin ve motorine zam geliyor 0 kkpXOVYb

Yeni artırımlar sonrası motorinin fiyatları ise Ankara’da 6,07 TL’den 6,23 TL’ye yükselecek. İstanbul’da 6,02 TL’den 6,18 TL’ye yükselecek motorin İzmir’de ise 6,10 TL’den 6,26 TL’ye yükselecek. Tüm bu artışın başka kentlerde de benzeri oranlarda tesir edeceğini söyleyebiliriz.

Bu artırımlar neden kaynaklanıyor?

Dünya geneline baktığımızda petrolün varil fiyatının kısa vadeli olarak yükseldiğini görsek de pandemi periyodundaki büyük düşüşünden sonra çok önemli bir yükseliş göstermediğini görüyoruz. Bu artırımların, genel olarak petrolün fiyatından değil de TL’nin milletlerarası piyasadaki alım gücünün düşmesinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bilhassa son devirde akaryakıt ve petrol fiyatlarında daima hareketlenmeler yaşandığını görüyoruz.

epgis bu gece benzin ve motorine zam geliyor 1 zOz2FJhA

Bu durumdan muzdarip olan pek çok kişi, akaryakıtın yüksek fiyatından kaçmak için otogazlı araç kullanmaya yöneliyor. Hatta araba üreticileri, sıfır arabaları direkt otogaz seçeneğiyle üretmeye başladılar. Otogazın fiyatı akaryakıt ve motorine oranla daha düşük olsa da bu yakıtın fiyatının da daima yükseliş eğiliminde olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de PayPal'a Alternatif 12 Online Ödeme Servisi başlıklı makalemizde paypal alternatifi hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe