Diyarbakır annelerinin oturma hareketine bir aile daha katıldı

diyarbakir annelerinin oturma hareketine bir aile daha katildi NLfNCBm2
Google Haberlere Abone Ol

DİYARBAKIR (AA) – Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı …

bedava bitcoin kazan

DİYARBAKIR (AA) – Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma aksiyonu 414. gününde sürüyor.

Mersin’den 6 yıl önce 16 yaşında dağa kaçırılan oğulları Yücel için Diyarbakır’a gelen anne Değer ve baba Vahap Coşkun da oturma aksiyonuna dahil oldu.

“Oğlumuzu istiyoruz”

Anne Coşkun, oturma hareketine katılan ailelerin çocuklarına kavuştuğunu görünce evlat nöbetine dahil olmaya karar verdiklerini söyledi.

Oğluna kavuşmak için Mersin’den geldiğini lisana getiren Coşkun, “Oğlum için geldik. Yücel’i getirsinler. Yavrumu çok özledim. 6 yıldır oğlumdan haber alamıyorum.” dedi.

Coşkun, oğluna güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulunarak, “Yücel, oğlum meskenine gel.” sözünü kullandı.

Baba Coşkun da tek isteklerinin oğullarına kavuşmak olduğunu belirterek, “Oğlum 16 yaşındaydı, lise 2. sınıfta okuyordu. Onu alıp götürmüşler. Oğlumuzu istiyoruz. Öteki çocuklarımızı konutta bırakıp geldik. Allah’ın müsaadesiyle inşallah onu alıp gideriz. Bütün arkadaşları gelip teslim oluyor. Devlet onları ailelerine teslim ediyor. Gelsin, teslim olsun istiyoruz. Konutuna, ailesine kavuşmasını istiyoruz. Ailesiyle huzur içerisinde yaşasın.” formunda konuştu.

Muhabir: Nurten Aslan

Diyarbakır haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Diyarbakır annelerinin oturma hareketine bir aile daha katıldı haberini okudunuz.

Yazar: Nurten Aslan, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Mehmet Akgün

Bir önceki yazımız olan Metropollerde taarruz yapmak üzere eğitilen PKK'lı 4 terörist yakalandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe