Diyarbakır annelerinden Üçdağ: Kararlıyız, çabamıza devam edeceğiz

diyarbakir annelerinden ucdag kararliyiz cabamiza devam edecegiz iYIlZFLD
Google Haberlere Abone Ol

DİYARBAKIR (AA) – Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı …

DİYARBAKIR (AA) – Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma aksiyonu, 411’inci gününde devam ediyor.

Oğlu Ramazan için oturma aksiyonunu sürdüren anne Mevlüde Üçdağ, evlatlarına hasret kaldıklarını anlattı.

Oturma aksiyonuyla haklı davasının peşinde olduğunu vurgulayan Üçdağ, gece gündüz nöbette olduklarını hatırlattı.

Üçdağ, 19 ailenin evladına kavuştuğunu, memnun olduklarını belirterek, “İstiyoruz ki evlatlarımız da orada kalmasın. 6 yıl oldu evladımı benden koparıp, götürdünüz. Beni bir telefona hasret bıraktınız. Gözlerim daima kapıda. Kararlıyız, mücadelemize devam edeceğiz.” dedi.

Oğluna seslenen Üçdağ, “Ramazan, oğlum kimseyi dinleme. Kimse seni annen ve baban kadar sevemez. Ne olursun güvenlik güçlerine teslim ol. Ne olursun bana ulaş. Buradan kalkmayacağız. Son kişi de kalsa annen burada olacak. Buradan ayrılmayacağım.” diye konuştu.

Oğlu Özkan için nöbeti sürdüren baba Süleyman Aydın ise 19 evladın güvenlik güçlerine teslim olmasından büyük umut duyduklarını tabir etti.

“İnşallah bizim çocuklarımız da sesimizi duyar ve gelir.” diyen Aydın, çocukları dağa kaçırılan tüm aileleri oturma aksiyonuna takviye vermeye çağırdı.

HDP ve PKK’ya reaksiyonunu lisana getiren Aydın, şöyle konuştu:

“HDP ve PKK, 40 yılı aşkın süre Kürt halkına acıdan öbür ne verdiniz? Kürt halkını perişan ettiniz. Ne vakit Kürt halkına sahip çıktınız? 14-15 yaşındaki çocukları kandırıyor, dağa götürüyorsunuz. Ey HDP vekilleri, nereye kadar Kürt halkını kullanacaksınız? Nereye kadar bu Kürt halkının çocuklarını mağaralarda ölüme mahkum edeceksiniz? Sizde hiç mi vicdan yok? HDP milletvekilleri bir gün gelip burada acımızı paylaştı mı?”

Oturma aksiyonuna devam etmekte kararlı olduklarını aktaran Aydın, “19 evladımız güvenlik güçlerine teslim oldu. Allah devletimizden razı olsun. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. Çocuklarımız sesimizi duyuncaya kadar burada hareketimizi sürdüreceğiz.” tabirlerini kullandı.

Muhabir: Mehmet Sıddık Kaya

Diyarbakır haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Diyarbakır annelerinden Üçdağ: Kararlıyız, çabamıza devam edeceğiz haberini okudunuz.

Yazar: Mehmet Sıddık Kaya, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Mehmet Akgün

Bir önceki yazımız olan Diyarbakır annelerinden Teker: Oğlum gelene kadar buradan kalkmayacağım başlıklı makalemizde çocuklar ve Teslim hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe