Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı: Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın misyondan af talebi kabul edilmiştir

cumhurbaskanligi irtibat baskanligi hazine ve maliye bakani albayrakin misyondan af talebi kabul edilmistir
Google Haberlere Abone Ol

ANKARA (AA) – Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büy&uuml …

bedava bitcoin kazan

ANKARA (AA) – Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim ıslahatı olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişinin akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinesini kurarak milletin takdirine sunduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabinede yer verilen bakanların 10 Temmuz 2018’de Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başladıkları, daha önceki hükümette Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak’ın Cumhuriyet’in 66’ncı hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ek olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi önemli ekonomik külfetler yaşadığı bir dönemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın çabalarıyla ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, Sayın Bakanımızın muvaffakiyetleri Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir. Bilindiği üzere 8 Kasım 2020 Pazar akşamı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, toplumsal medya hesaplarından birinde, sıhhat nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan kıymetlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.”

Ankara haberleri ve Siyaset kategorisinde yer alan Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı: Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın vazifeden af talebi kabul edilmiştir haberini okudunuz.

Yazar: Mümin Altaş, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Arif Konak

Bir önceki yazımız olan Cizre'deki hücumun planlayıcısı terörist MİT'in operasyonuyla etkisiz hale getirildi başlıklı makalemizde Pkk hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe