Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile görüntü konferansla görüştü

cumhurbaskani erdogan almanya basbakani merkel ile goruntu konferansla gorustu 2UDpyume
Google Haberlere Abone Ol

İSTANBUL (AA) – Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüntü konferans görüşmesi ger …

İSTANBUL (AA) – Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüntü konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan ile Merkel görüşmesinde, iki ülke ilgilerini geliştirecek konuların ele alınarak, yeni dönemde Türkiye-Avrupa Birliği (AB) münasebetleri değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye’nin AB ile münasebetlerde yeni bir sayfa açmak istediğini belirterek, Türkiye-AB ilgilerine yönelik sergilediği yapan katkı ve uğraşları için Almanya Başbakanı Merkel’e teşekkür etti.

Son AB Tepesi’nde sağduyulu önderlerin katkısıyla olumlu gündeme atıfta bulunulmasını önemsediğini vurgulayan Erdoğan, öteki yandan Türkiye-AB münasebetlerinde kriz çıkarmak için çaba harcayanların olumlu gündem ve karşılıklı fayda için açılmış bu fırsat penceresine ziyan vereceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Yunanistan’la istikşafi görüşmeleri tekrar başlatmaya hazır olduğunu söz etmesine karşın, Yunan tarafının yeni mazeretlerle görüşmelerden kaçtığını lisana getirerek, Türkiye’nin Doğu Akdeniz konusunda da uygun niyet ve yapan tavır sergilemeye devam ettiğinin altını çizdi.

Türkiye-AB münasebetlerinin son iki yıldır kimi üyelerin dar çıkarlarına hapsedilmesiyle vakit kaybı yaşandığına işaret eden Erdoğan, son AB Tepesi kararında daha güçlü halde atıfta bulunulan olumlu gündemin anahtarının 18 Mart Mutabakatı’nın güncellenmesi olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel’e, yaklaşan Noel ve yeni yıl hasebiyle tebriklerini de iletti.

İstanbul haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile görüntü konferansla görüştü haberini okudunuz.

Yazar: Berk Özkan, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Özüm Onur

Bir önceki yazımız olan Koronavirüs salgınında son 24 saat başlıklı makalemizde Aşı hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe