Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023’ün ehemmiyeti konusunda her vatandaşımızı ikna edeceğiz

cumhurbaskani erdogan 2023un ehemmiyeti konusunda her vatandasimizi ikna edecegiz b5hymend
Google Haberlere Abone Ol

İSTANBUL (AA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitimden sıhhate, ulaşımdan güce, endüstriden spora kadar geniş bir alanda son 18 yılda …

İSTANBUL (AA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitimden sıhhate, ulaşımdan güce, endüstriden spora kadar geniş bir alanda son 18 yılda kurdukları güçlü altyapı üzerinde orijinal bir Türkiye inşa ettiklerini belirterek, “Elbette bu kutlu yürüyüşte önümüze pek çok mahzur de çıkıyor, pek çok tuzakla da karşılaşıyoruz.” dedi.

Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden Kağıthane Meydanı'nın açılış merasimine canlı temasla katıldı.

Kağıthane ve Sadabad'ın İstanbul'un üzerine şiirler ve müzikler yazılan nadide yerlerinden biri olduğunu söz eden Erdoğan, “Bir safa bahşedelim gel şu lisanı naşada/Gidelim servi revanım yürü Sadabada'a.” dizelerini seslendirdi.

Gönüllerde böylesine derin izler bırakan bu nadide ilçenin olağan ve tarihi hoşluklarına uygun halde geliştirilmesinden duyduğu memnuniyeti lisana getiren Erdoğan, meydan düzenlemesinin, Sultan Abdülaziz'den Sultan Abdülhamid'e kadar ecdadın anılarını yaşatan bu ilçenin cazibesini daha da artıracağına inandığını söyledi.

Seyrantepe'deki 620 yataklı hastane yakında tamamlanıyor

Erdoğan, bunun dışında pek çok alanda Kağıthane'yi İstanbul'un parlayan yıldızı haline getirecek yatırımları hayata geçirdiklerini anlatarak, “İlçemiz için ehemmiyetini bildiğim ve Seyrantepe'de inşası süren 620 yataklı hastaneyi inşallah yakında tamamlıyoruz. Metromuzun Kağıthane havalimanı kısmını inşallah önümüzdeki bahar aylarında hizmete açmayı planlıyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri Etraf ve Şehircilik Bakanlığımızla iş birliği halinde sürüyor.” diye konuştu.

İlçeye iki millet bahçesi kazandırmanın hazırlığı içinde olduklarını belirten Erdoğan, millet kıraathanesi, çocuk kütüphanesi, uzay konutu, toplumsal medya stüdyosu üzere hizmetlerle çocukların önüne yeni dünyalar açıldığını kaydetti.

Erdoğan, toplumsal yardım merkeziyle dar gelirli vatandaşlara, maharetli eller çarşısıyla bayanlara, istihdam hizmet noktasıyla işsizlere, engelli hizmet merkeziyle engellilere, bağımlılıkla gayret merkeziyle bilhassa tütün, alkol, unsur ve internet bağımlılığına yönelik hizmetlerin uğraş bazında verildiğini lisana getirdi.

Teker teker saymaya kalkılırsa saatler, günler sürecek bu çalışmalar sayesinde Kağıthane'nin geleceğe hazırlandığını vurgulayan Erdoğan, bu hoş hizmetleri ilçeye kazandıran belediye lideri ve grubunu, çalışmalarda emeği geçen herkesi tebrik etti.

“Milletimizin her kesitine hizmet götürüyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerde kentleri kendi kıssalarına uygun projelerle donatma kelamı verdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Ülkemizin dört bir yanında belediyelerimizle birlikte bu kelamı yerine getirecek yatırımları hayata geçiriyoruz. Millet bahçeleriyle, yeşil alanlarla, millet kıraathaneleriyle, kentsel dönüşüm projeleriyle, onarımlarla kentlerimizin çehrelerini değiştiriyoruz. Çocuklara, gençlere, yaşlılara, engellilere, bayanlara yönelik özel projelerle toplumsal takviye programlarıyla milletimizin her bölümüne hizmet götürüyoruz. Eğitimden sıhhate, ulaşımdan güce, endüstriden spora kadar geniş bir alanda son 18 yılda kurduğumuz güçlü altyapı üzerinde yesyeni bir Türkiye inşa ediyoruz. Elbette bu kutlu yürüyüşte önümüze pek çok mani de çıkıyor, pek çok tuzakla da karşılaşıyoruz.”

Allah'ın yardımı ve milletin dayanağıyla üstesinden gelinen her taarruzun kendilerini gayelere ulaşma konusunda çok daha kararlı, çok daha azimli hale getirdiğini vurgulayan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Salgın üzere global bir sıhhat krizine ve bununla temaslı olarak giderek derinleşen ekonomik problemlere karşın Türkiye'nin maksatlarına hakikat yürümekten vazgeçmemesi kimilerini şaşırtıyor, hatta çıldırtıyor. Dışarıdaki şaşkınları anlayabiliyoruz fakat maalesef içerideki şaşkınları anlamakta zorluk çekiyoruz. Ağızlarını her açtıklarında demokrasiden, haktan, hukuktan, adaletten bahsedenlerin AK Parti'ye ve Cumhur İttifakı'na yönelttikleri tehditlere baktığımızda katıksız faşizmin izlerini görüyoruz. Ne diyorlar? İktirara gelirsem AK Parti'yi kapatacağız, diyorlar. AK Parti'yi destekleyen iş adamlarının şirketlerine el koyacağız, diyorlar. AK Parti'ye karşı muhalefet etmeyen medya kuruluşlarının kapısına kilit vuracağız, diyorlar. AK Parti'yle çalışan memurları işten acağız, diyorlar. AK Parti'de misyon yapanların mallarına, mülklerine el koyacağız, diyorlar. Daha bunun üzere pek çok zırvayı lisanlarına doluyorlar. E nerede kaldı sizin demokratlığınız, hukuk devletine bağlılığınız, beşere hürmetiniz.”

“Gönlünü kazanmadık tek bir fert bırakmayana kadar çabayı sürdüreceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle devam etti:

“Tabii biz bunları tek parti diktatörlüğü periyodundan biliriz. Biz bunları 27 Mayıs'ta milletin seçtiği başbakanı ve bakanları alçakça dar ağacına göndermelerinden biliriz. Biz bunları her darbenin, her muhtıranın, her cuntanın içinde yahut gerisinde yer almalarından biliriz. Biz bunları ülkenin yerli ve ulusal endüstrisini, iktisadını, ticaretini, altyapısını engellemek için attıkları taklalardan biliriz. Biz bunları yıllarca milletimize inancından ve kültüründen bilhassa kız evlatlarımıza başörtülerinden ötürü yaşattıkları eziyetlerden biliriz. Biz bunları herkesi emsal ithamlarla suçladıkları halde kendi partilerinin içindeki taciz, tecavüz, hırsızlık hadiselerine kör, sağır, dilsiz kesilmelerinden biliriz. Bu kadar tacizler oldu, bu kadar tecavüzler oldu partinizin içinde. Sesleri çıktı mı? Çıkmadı. Kısacası biz bunların ciğerini biliriz, ciğerini.”

Erdoğan, 2023'e kadar millete hem bu gerçekleri hem de ülkeye kazandırdıkları hizmetleri bıkmadan, usanmadan gece gündüz çalışarak anlatacaklarını lisana getirerek, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Türkiye'nin 2053 vizyonunu hayata geçirebilmesi için 2023'ün ne kadar değerli olduğu konusunda her vatandaşımızı ikna edeceğiz. Kapısını çalmadık, gönlünü kazanmadık tek bir fert bırakmayana kadar bu çabayı sürdüreceğiz. Yürüttüğümüz uğraştaki en büyük gücümüzün altına imza attığımız hizmetler olduğunu asla unutmadan yatırım yapmaya, proje üretmeye, eser inşasına devam edeceğiz. Açılışını yaptığımız Kağıthane Meydan Projesi işte bunun örneklerinden biridir. Bir sefer daha meydanımızın ilçemize ve kentimize güzel olmasını diliyor, tüm Kağıthanelileri bu hoş yapıtla birlikte keyifli bir formda baharı kutlamaya bilhassa davet ediyorum.”

Merasime Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kağıthane Belediye Lideri Mevlüt Öztekin, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Bayram Şenocak da katıldı.

Kurdele bölümü sırasında meydana ait bilgi de veren Erdoğan, “Burada artık çok değişik ağaç çeşitleri var. Yeşil bitkilerimiz var. Bodur ağaç çeşitlerimiz var. Bunlarla olağan Kağıthane Meydanı çok daha hoş bir hale geldi. İnşallah baharla birlikte burada anneler çocuklarıyla, yavrularıyla çok daha farklı bir halde vakit geçirebilecekler.” diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasının akabinde meydanın açılış kurdelesi Bakan Kurum, Vali Yerlikaya, Kağıthane Belediye Lideri Öztekin ve AK Parti Vilayet Lideri Şenocak ve kimi katılımcılarca kesildi.

Erdoğan, açılışta kullanılan makasların günün anısına kurdeleyi kesenlerde kalmasını istedi.

Ankara haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023’ün ehemmiyeti konusunda her vatandaşımızı ikna edeceğiz haberini okudunuz.

Yazar: Melda Altakhan, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Melda Altakhan

Bir önceki yazımız olan Akar ve Çavuşoğlu, Ukrayna Başbakanı Şmıgal ile görüştü başlıklı makalemizde Akar ve Ukrayna hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe