CHP’li belediyelere bütçe artırmak için kaynak kitabı

chpli belediyelere butce artirmak icin kaynak kitabi GGlyZjlK
Google Haberlere Abone Ol

ANKARA (AA) – AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, CHP Lokal Yönetimlerden Sorumlu Genel Lider Yardımcılığı tarafından, partili …

ANKARA (AA) – AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, CHP Lokal Yönetimlerden Sorumlu Genel Lider Yardımcılığı tarafından, partili belediyelerin öz gelirlerinde artış sağlamalarına yardımcı olmak için, “Belediyelerde Gelir Artırıcı Faaliyetler Çağdaş Finansman Modelleri” başlıklı bir çalışma hazırlandı.

Kitap haline getirilen çalışma, partili 249 belediye başkanlığına gönderildi.

Özellikle pandemi sürecinde belediyelerin gelir kaynaklarının azaldığı vurgulanan kitapta, lokal yönetim mevzuatlarından kaynaklanan fakat birçok belediyenin tahsil etmediği gelirler hakkında bilgilendirici ve yönlendirici içeriklere yer verildi.

Kitapta, belediye hudutları içinde bulunan, baz istasyonları ve fiber optik alt yapı tesislerinin tasnif ve teknik tahliline ait gelir getirici proje faaliyeti yürütülebileceği vurgulandı.

İş yerlerinin katı atıklarının toplanmasında ve kaldırım işgallerinden de gelir elde edilebileceği belirtilen kitapta, ilan ve reklam gelirlerinin artırılmasının önemine işaret edildi.

Kitapta, Asansörlerin Periyodik Denetim Yönetmeliğinden kaynaklı gelirlere ait olarak da bilgi verilirken, Elektrik Tüketim Vergisi gelirlerini artırmak için dikkat edilmesi gereken konular da sıralandı.

“Başarılı olmak zorundayız”

Lokal Yönetimlerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun da kitap için kaleme aldığı sunuş yazısında, “Yerel seçimlerde gösterdiğimiz muvaffakiyet, ülkemizin yarınları için umut ışığı doğurmuştur. Daima birlikte kazandığımız bu başarıyı iktidarla taçlandırabilmek için, siz belediye liderlerimize önemli görevler düşmektedir. Başarılı olmak bizim için zorunluluktur.” tabirlerini kullandı.

Torun, şunları kaydetti:

“Göreve başladığınız günden itibaren gösterdiğiniz muvaffakiyetleri devamlı kıldığımızda, iktidarın kapıları partimize arkasına kadar açılacaktır. Görevlerinizi sıkıntı koşullar altında layıkıyla yerine getirdiğinizin farkındayız. İktidarın lokal seçimlerde yaşadığı hezimeti, sizlerin üzerinde baskı kurarak ve hizmetlerinizi engelleme teşebbüsünde bulunarak unutturmaya çalıştıklarını da biliyoruz. Bu duruma ek olarak, pandemi nedeniyle artan iş yükünüz ve belediye gelirlerindeki düşüş de eklendiğinde, kıt kaynaklarla çok büyük işler yaptığınızın farkındayız.

Sonlu kaynaklarla sıkıntı işler başarmaktasınız. Yaşadığınız ekonomik problemlere bir nebze de olsa katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu çalışmayı sizler için hazırladık. Belediye mevzuatlarından kaynaklanan lakin birçok belediyenin farkında olmadığı, bütçe içerisinde tahakkuk ve tahsil oranlarının düşük olduğu, öz gelir artırıcı çalışmalar hakkında detaylı bilgileri bu kaynakta bulabilirsiniz.”

Ankara haberleri ve Siyaset kategorisinde yer alan CHP’li belediyelere bütçe artırmak için kaynak kitabı haberini okudunuz.

Yazar: Barış Gündoğan, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Zeynep Özbay

Bir önceki yazımız olan İran BM'nin 2007'den beri uyguladığı silah ambargosunun kaldırıldığını duyurdu başlıklı makalemizde İran, Nükleer Anlaşma ve Silah hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe