Burçlar Değişti, Yeni Burç Eklendi, 2020 Özellikleri ve Takvimi

Burçlar Değişti - 2020 Yeni Burç Takvimi Tarihi ve Özellikleri
Google Haberlere Abone Ol

Burçlar Değişti! Yeni Burç N

edir?

İnsanların karakter özelliklerini ortaya çıkaran, meydana gelen olaylar sonucu farklı psikolojik ya da fiziksel olarak etkilenmelerine neden olan burçlarda değişiklik meydana geldi. Her ne kadar burçlar ilk ortaya çıktığından beri 12 farklı burç var olarak bilinse dahi, 13. burç eklendi. Peki eklenen yılan burcu ile burç tarihlerinde nasıl bir değişim meydana geldi ve kimler yılan burcu olacak? Gelin beraber kimler yılan burcu ve diğer burçlar hangi tarihlere kaydı beraber bakalım. 

Astronomlar ve astrologlar arasında tartışmaya neden olan burç Dünya’nın yörüngesel salınım yapması ve yıldızların da Dünya’ya göre pozisyonlarında değişim meydana gelmesi 13. burcun ortaya çıkışına neden oldu. Antik zamanlarda olan gökyüzü ile günümüzdeki gökyüzü konumlarının çok farklı olması bu sonucu ortaya çıkardı. 

Burçlar ilk kez Babiller tarafından keşfedilerek kullanılmaya başlanmıştı. 23 Temmuz ve 22 Ağustos tarihleri arasında doğan kişilerin Aslan burcu olduklarını öne sürmüşlerdi. Fakat değişen konum ile artık kişiler Aslan burcu değil Yengeç burcu olarak geçeceği öne sürüldü. Dünyaya ait olan yer ekseninin geçmekte olduğu Kuzey kutuplarının da aynı noktalar içerisinde yer almaması bu durumun 3 bin yıl sonra tekrar gökyüzünün değişmesi ile meydana geldi. 

2020 Yeni Burç Özellikleri;

[affiliate_news id=”1598″]

Artık 12 Değil De 13 Burç Var

Ortalama olarak 3000 yıl kadar zaman önce günümüzde kullanılan burçlar Babiller tarafından keşif edildi ve bu güne kadar geldi. Babil uygarlığı zamanında olan burç işaretleri Güneş’in o zamanlarda yer alan hareketlerine göre kararlaştırılmıştı. Esasında Güneş’in gökyüzü üzerinde olan konumunun değişiklik göstermesi 12 değil de 13 takım yıldız ile kesişmesi ile dikkatleri çekiyor. Şimdiki on iki takım yıldız için ek olarak yer alan 18 günlük için ise Yılancı yani Ophiuchus ile hizalanması dikkatleri çekiyor. 

Herkes Tarafından Merak Edilen 13. Burç; Yılan Burcu

Uzun yıllar boyu dillendirilen ve bir türlü netlik kazanmayan 13. burç yani yılan burcu hala tam anlamı ile hayatımıza girmedi. Fakat Babilliler zamanında bilinmeyen nedenlerden dolayı belirledikleri fakat Güneş için olan konumların 30 kasım ve 17 aralık tarih aralığındaki zaman dilimleri için Yılan burcunu bulduklarını fakat netleştiremedikleri için bir kenara koydukları bilinen bir gerçek. 

Yeni Burç Takvimi (Yeni Burç Tarihleri)

Eklenen 13. burç yani yılancı burcu ile tarihler bir anda alt üst oldu. NASA tarafından her ne kadar kabul görmese de belirlenen tarihlere göre değişen durum hem astrologları hem de burç takipçilerini bir hayli hüsrana düşürdü. Yeni gelen burç takvimi veya yeni burç tarihleri;

 • 18 Nisan ve 13 Mayıs tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; Koç,
 • 13 Mayıs ve 21 Haziran tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; Boğa,
 • 21 Haziran ve 20 Temmuz tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; İkizler, 
 • 20 Temmuz ve 10 Ağustos tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; Yengeç,
 • 10 Ağustos ve 16 Eylül tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; Aslan,
 • 16 Eylül ve 30 Ekim tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; Başak,
 • 30 Ekim ve 23 Kasım tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; Terazi,
 • 23 Kasım ve 29 Kasım tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; Akrep,
 • 29 Kasım ve 17 Aralık tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; Yılancı (Ophiuchus),
 • 17 Aralık ve 20 Ocak tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; Yay,
 • 20 Ocak ve 16 Şubat tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; Oğlak,
 • 16 Şubat ve 11 Mart tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; Kova 
 • 11 Mart ve 18 Nisan tarihleri arasında Dünya’ya gelen kişiler; Balık burcu olarak açıklandı.

Yılan Burcu Özellikleri ve Tarihi

Yılan Burcu tarihi 29 Kasım 18 Aralık Tarihleri arasında olduğu belirtilmekteydi.

Yılan Burcu Özellikleri - Yıılan Burcu Tarihi
Yılan Burcu Özellikleri – Yıılan Burcu Tarihi

NASA 13. Burcu Yalanladı

NASA, çok geç kalmadan bu durum hakkında bir gönderi yayınlandı. Twitter hesabı aracılığı ile yapılan açıklamalar sırasında zodyak hikayesi ile ilgili olarak yapılan yorumlara denk geldiklerini ekleyerek, konunun birkaç yıldır gündem içerisinde yer aldığını belirtti. 

Fakat bu noktada burçlara karşı kendilerinin en ufak bir müdahalede bulunmadıklarını da açıkladı. Babiller zamanında bundan ortalama olarak 3000 yıl önce takım yıldızlarını keşif etmelerinin ardından 13. olarak yer alan işareti görmezden geldiklerini ifade ederek devam etti. NASA tarafından devam edilen araştırmalara göre sadece burç için bunun matematiksel olarak hesaplamalarını yapmanın daha doğru olduğu aktarımları arasında yer aldı. 

Babiller 3000 yıl kadar zaman önce takım yıldızlarını keşif etmeyi başardıklarında her aya denk gelmesi adına 13. işareti seçmek yerine bunu es geçmeyi tercih ettiler. Bu yüzden de NASA burçları değiştirmedik açıklaması ile gönderisini yayınladı. 

Burçlar Değişti - 2020 Yeni Burç Takvimi Tarihi ve Özellikleri
Burçlar Değişti – 2020 Yeni Burç Takvimi Tarihi ve Özellikleri

Bir önceki yazımız olan Doğum Haritası Nedir? Nasıl Okunur? EV'ler Nedir? başlıklı makalemizde doğum haritası çıkarma, doğum haritası evler ve doğum haritası nasıl okunur hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe