Bu Görseldeki Gizlenmiş Tüm Maskeleri Bulabilir misiniz?

bu gorseldeki gizlenmis tum maskeleri bulabilir misiniz VZYUnuBH
Google Haberlere Abone Ol

Gözlerimiz, rastgele bir kamerayla kıyasladığımızda çok daha geniş bir görüş alanına sahip olsa da, görüş alanımızda bulunan tüm objelere tıpkı …

Gözlerimiz, rastgele bir kamerayla kıyasladığımızda çok daha geniş bir görüş alanına sahip olsa da, görüş alanımızda bulunan tüm objelere tıpkı anda odaklanmamızın bir yolu bulunmuyor. zira beynimiz, birebir anda birden fazla objeye odaklanmamızı engelliyor. Tamam da neden?

Bunun nedenini açıklamadan evvel küçük bir bulmaca oyunu oynamaya ne dersiniz? Aşağıdaki görseli dikkatle inceleyin. Kaç adet maske gördüğünüzü aklınızda tutun. Bakalım kaçınız tüm maskeleri görmeyi başaracaksınız…

Aşağıdaki görselde kaç adet maske bulunuyor?

bu gorseldeki gizlenmis tum maskeleri bulabilir misiniz 0 Udc4cqKc

Görselde kaç adet maske bulunduğunu söylemeden evvel, neden görüş alanımızdaki tüm objelere birebir anda odaklanamadığımız fenomenini açıklamak gerekirse; bunun en temel hayatta kalma içgüdülerimizden biri olduğunu söyleyebiliriz.

New York’taki SUNY Downstate Tıp Merkezi’nden sinirbilimci Susana Martinez-Conde’ye nazaran görsel korteksimizdeki nöronlar, hudutlu bir bant genişliğine sahip. Bu nedenle de beynimiz, gördüğümüz tüm objelere değil, hayatta kalmamızı sağlayacak ayrıntılara odaklanıyor. Örneğin; bir caddede karşıdan karşıya geçerken tüm objeler yerine arabalara odaklandığımızdan, hakikat halde hareket edebiliyoruz.

bu gorseldeki gizlenmis tum maskeleri bulabilir misiniz 1 YRuMhqt2

Üstteki görsele dönecek olursak; görselde tam tamına 24 maske bulunuyordu. Muhtemelen çoğunuz bu sayının yanına bile yaklaşamadı. Fakat bu sizin bir yanılgınız değil. Üstte da açıkladığımız üzere beynimiz, fotoğraftaki tüm objelere tıpkı anda odaklanamadığından birden fazla maskenin yanında bulunan objeler, maskeyi görmenize mani oldu. Görseldeki tüm maskeleri gösteren yanıt anahtarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Youtube Kanal İsimleri - 2020 En Güzel İsim Önerileri başlıklı makalemizde youtube kanal isimleri, youtube kanal isimleri 2020 ve youtube kanal isimleri önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe