Bitcoin, Yaklaşık 3 Yılın Ardından 17 Bin Dolara Ulaştı

bitcoin yaklasik 3 yilin ardindan 17 bin dolara ulasti b2vISdbU
Google Haberlere Abone Ol

Bitcoin ve kripto paralar, bundan birkaç sene evvel bir oldukça pahalanmış ve tanınan olmuştu. Bitcoin, bugün kıymetli bir eşiği daha geride …

Bitcoin ve kripto paralar, bundan birkaç sene evvel bir oldukça pahalanmış ve tanınan olmuştu. Bitcoin, bugün kıymetli bir eşiği daha geride bırakarak 17 bin doları yani yaklaşık 131 bin TL’yi gördü. Bitcoin, yaklaşık 3 yıldır bu düzeye ulaşamamıştı.

CNBC’de yer alan habere nazaran Bitcoin’in pahası, son 24 saat içerisinde %4’ten fazla artış gösterdi. 17 bin 30 dolardan süreç yapılan kripto para ünitesi, 7 Ocak 2018 tarihinden bu yana en yüksek kıymetine ulaştı.

Bitcoin, yılbaşından bu vakte kadar %137 paha kazandı

bitcoin yaklasik 3 yilin ardindan 17 bin dolara ulasti 0

Sanayi uzmanları, yılbaşından bu yana %137 bedel kazanan Bitcoin’in bu yükselişini COVID-19 ile ilgili devlet teşvikleri dalgası, Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller üzere büyük yatırımcıların bu alana ilgi göstermesi üzere sebeplerin tetiklediğini lisana getiriyor.

CyrptoCompare CEO’su Charles Hayter, kripto dünya ile klasik finansal enstitülerin ortasındaki farkın dramatik bir formda kapandığını lisana getiriyor. Kripto yatırımcıları, Bitcoin’in altın üzere “güvenli liman” varlıklarıyla benzeri bir kaliteye sahip olduğunu söylüyor. Yatırımcılar, bilhassa ekonomik türbülanslarda bu tıp inançlı limanlara akın ederler. Bitcoin yatırımcıları, salgına karşı alınan mali ve mali teşviklerin ABD doları üzere güçlü paraların bedelini düşürdüğünü de söz ediyor.

Bitcoin’deki bu süratli yükselişin ardında, çeşitli büyük şirketlerin de kripto para alanına girmesi de bulunuyor. Örneğin Fidelity Investments, müşterilerinin kripto para alışverişini daha kolay yapabilmesi için özel bir dijital varlık ünitesi hazırladı. Ayrıyeten PayPal da kullanıcılarının sanal paraları satın almasını, elinde tutmasını ve satmasını sağladı.

Kaynak: Webtekno

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close