Bitcoin, Son Üç Yılın En Yüksek Değerine Ulaştı

bitcoin son uc yilin en yuksek degerine ulasti 2C5AGGOK
Google Haberlere Abone Ol

Bu hafta içerisinde sizlere aktardığımız bir haberimizde tanınan kripto para ünitesi Bitcoin’in 3 yılın akabinde 17 bin dolara ulaştığından …

Bu hafta içerisinde sizlere aktardığımız bir haberimizde tanınan kripto para ünitesi Bitcoin’in 3 yılın akabinde 17 bin dolara ulaştığından bahsetmiştik. Bedelini artırmaya devam eden Bitcoin, bir eşiği daha geride bıraktı.

Tanınan kripto para ünitesi, 18.766,79 dolara ulaşarak Aralık 2017’den bu yana en yüksek pahasına ulaşmış oldu. Bu hafta %17 kıymet kazanan Bitcoin, Haçünkün 2019’dan bu yana en yüksek haftalık paha kazanımına ulaştı. Bu sene başından bu yana ise %160’tan fazla kıymet kazandı.

Bitcoin, kıymet kazanmaya devam ediyor

bitcoin son uc yilin en yuksek degerine ulasti 0

Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, kripto paranın kıymet kazanımıyla ilgili olarak “Bugün Bitcoin; kurumsal yatırımcıların, bankaların ve aile ofislerinin para devalüasyonuna karşı Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğü bir noktaya gelmiştir” sözlerini kullandı. Devalüasyon; ulusal para ünitesine, hükûmet siyasetleri gereği döviz karşısında paha kaybettirilmesidir.

Mashinsky, Bitcoin’in 2017’deki rallisinin de ferdi yatırımcılarla gerçekleştiğini lisana getirdi. Ayrıyeten LINE Corp. ve PayPal üzere büyük oyuncuların bu periyotlarda dâhil olması sebebiyle 2017’de oluşan balona nazaran daha fazla stabilizasyon beklenebileceğini ve bunun artık bir “altına hücum” olmadığını söyledi.

bitcoin son uc yilin en yuksek degerine ulasti 1 FiE2CDOm

Ayrıyeten Bitcoin ile misal hareket eden Ethereum ve Ripple üzere kripto paralar da sırasıyla bedellerinde %7,2 ve %3’lük artış gördü. Olağan dolar karşısında paha kazanan Bitcoin, TL karşısında da kıymetini artırmaya devam ediyor.

Yaklaşık 1 ay evvel TL cinsinden 100 bin TL’yi geçerek rekor kıran kripto para ünitesi, tekrar en yüksek kıymetini gördü. 1 Bitcoin’in şu an 142 bin 501,93 TL‘ye ulaşarak rekor kırdı.

Kaynak: Webtekno

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close