Bitcoin, Ocak 2018’den Bu Yana İlk Kez 16 Bin Doları Geçti

bitcoin ocak 2018den bu yana ilk kez 16 bin dolari gecti
Google Haberlere Abone Ol

Son devirde yine tanınan bir yatırım haline gelen Bitcoin, ağır adımlarla da olsa yükselişine devam ediyor. Bir periyot 20 bin dolar bandını …

Son devirde yine tanınan bir yatırım haline gelen Bitcoin, ağır adımlarla da olsa yükselişine devam ediyor. Bir periyot 20 bin dolar bandını zorlayan fakat sonrasında süratle düşüşe geçen bu kripto para tekrar o noktaya dönmeye hazırlanıyor.

Bugün 16.019 dolar ile yaklaşık 21 ay sonra yine bu seviyeyi gören Bitcoin’in yükselişinin nedeni ise şimdi aşikâr değil. Pek çok uzman bu artışı ABD’de gerçekleştirilen seçimlerin sonuçlarıyla bağdaştırıyor.

Bitcoin bu yıl kıymetini ikiye katladı

bitcoin ocak 2018den bu yana ilk kez 16 bin dolari gecti 0 J1HCwiVg

Bitcoin, son bir yıllık müddette bedelini ikiye katlamayı başardı. Birkaç yıl evvel de misal bir artış yaşayan Bitcoin’in fiyatı 20 bin doları zorlamıştı. CoinDesk’e nazaran şu anda bulunduğu pozisyona da en son 8 Ocak 2018’de erişebilen kripto para, son bir saatte dolar bazında %1’den fazla bedel kazandı.

Kripto para borsası NEM’in başındaki isim Nicholas Pelecanos, yaptığı açıklamada ABD seçimlerinin BTC’nin bedelinin 14 bin dolar direncini aşmasına yardımcı olduğunu tabir etmişti. Seçim sonuçları Bitcoin fiyatlarında artışa neden olabilir. 

Pek çok kripto para girişimcisine nazaran dünyanın dört bir yanında devletler ve merkez bankaları, koronavirüs nedeniyle piyasaya para saçarak iktisadın dönmesini sağlıyor. Bu da devalüasyona neden olarak kripto paraların daha âlâ bir yatırım alternatifi haline gelmesini sağlıyor.

PayPal tesiri olabilir

bitcoin ocak 2018den bu yana ilk kez 16 bin dolari gecti 1 O1e2chPl

Siyaset ve global salgın dışında, şirketlerin kripto paralara karşı daha olumlu haller takınmaya başlaması da bu artışın nedenleri ortasında yer alıyor olabilir. Geçtiğimiz ay, finans teknolojileri devi PayPal artık Bitcoin, ether, litecoin ve bitcoin cash kullanımını destekleyen yeni özelliğini açıklamıştı. Firma, 2021 yılında kullanıcılarının kripto para ile alışveriş yapabilmesini sağlamayı amaçlıyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen Square isimli fintek teşebbüsü de geçtiğimiz ay 50 milyon dolar kıymetinde Bitcoin alımı gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Firmanın Cash uygulaması uzun vakittir kripto hizmetleri sunuyordu.

Kaynak: Webtekno

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close