Bitcoin Fiyatı Yeniden 18 Bin Doların Üstünde

bitcoin fiyati yeniden 18 bin dolarin ustunde
Google Haberlere Abone Ol

Pek çok kişinin kripto para denince aklına sadece tek bir kripto para geliyor, o da Bitcoin. Süreç hacmi en büyük kripto para olan Bitcoin’in …

Pek çok kişinin kripto para denince aklına sadece tek bir kripto para geliyor, o da Bitcoin. Süreç hacmi en büyük kripto para olan Bitcoin’in satış fiyatı iki yıl evvel 19,484 dolar ile tepeyi görmüş ve sonra da süratle düşmüştü.

Son 24 saatte Bitcoin fiyatında yaşanan %6,20’lik artışla birlikte bir BTC fiyatı 18,120.99 dolara çıktı. Böylece Bitcoin’in piyasa hacmi 336 milyar doları geride bıraktı. Genel olarak kripto paraların paha kazandığı göze çarptı.

Kripto paralar yükselişte

bitcoin fiyati yeniden 18 bin dolarin ustunde 0

Son 24 saatlik süreçte kripto para borsaları çoklukla üst taraflı hareket etti. En yüksek hacme sahip birinci 100 kripto para ünitesinden sırf 10’unun kıymeti düştü. Birinci 10’daki kripto paralardan ise sadece 1’i yatırımcılarını üzdü.

Kripto para piyasalarının toplam hacmi, hafta başında ulaştığı 565 milyar dolar ile son üç yılın doruğunu görmüştü. Piyasanın kendini düzeltmesi sürecinde 511 milyar dolara kadar daralan piyasa hacmi de 540 milyar dolar düzeyine geri döndü.

Artan satışlarla birlikte kripto para piyasalarının 24 saatlik süreç hacmi 264 milyar doların biraz üstüne çıkmıştı. Hafta sonunda ise bu sayı 164 milyar dolara kadar düştü. 7,801 farklı kripto para ünitesinin süreç gördüğü 35,544 farklı piyasanın %62,1’lik kısmını da Bitcoin oluşturdu.

Kripto Paralar daha yükselir mi?

bitcoin fiyati yeniden 18 bin dolarin ustunde 1 dkkziOHQ

Son periyotlarda kripto paralar ile merkez bankaları ortasındaki buzlar da eriyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Lideri Christine Lagarde, misyona gelir gelmez bu alandaki çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunmuş ve “dijital paranın artan kullanımının, ülkelerin ve kurumların da önceliği haline geldiğini” belirtmişti.

Ülkemizde de Merkez Bankası tarafından bir blokzincir para ünitesi için çalışmalar yapılıyor. Son periyotta de futbol ekiplerinin taraftar paraları peşpeşe piyasaya çıkmaya başladı. Bitcoin’in tarihi dorukları yine geçip geçmeyeceği ise tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak: Webtekno

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close