Bitcoin, Bir Gecede 3.000 Dolar Değer Kaybetti

bitcoin bir gecede 3000 dolar deger kaybetti UQiOXTIS
Google Haberlere Abone Ol

Son yılların hem en çok ilgi duyulan hem de en çok tartışılan yatırım araçlarından bir tanesi olan Bitcoin, bir müddettir yatırımcısının yüzünü …

Son yılların hem en çok ilgi duyulan hem de en çok tartışılan yatırım araçlarından bir tanesi olan Bitcoin, bir müddettir yatırımcısının yüzünü güldürüyordu. Hatta kripto para kesiminde o denli olaylar yaşandı ki Bitcoin, Türk lirası karşısında 100 bin TL pahasına ulaştı. Ayrıyeten dolar bazında al sat yapan satıcılar da rekor üzerine rekor gördüler. Fiyatlar, 2017 yılından sonraki en yüksek noktalara geldi. Lakin artık de aksisi bir durum yaşanıyor.

Bitcoin, çarşamba günü 19.374 dolar düzeylerine ulaşarak tarihi rekor kırdı. Lakin birkaç saatlik süreçte, Bitcoin’de önemli bir kıymet kaybı yaşandı. O denli ki bu yatırım aracı, yalnızca birkaç saat içerisinde 3.000 dolar civarında kıymet kaybetti. Bitcoin’in dün sabah saatlerindeki pahası 16,857 dolara düştü. Investing’den aldığımız datalara nazaran Bitcoin, an prestijiyle 17.011 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Bitcoin, 2020’de yüzde 160 civarında pahalandı

bitcoin bir gecede 3000 dolar deger kaybetti 0 qIQ2yZm1

Bitcoin en son, 2017 yılı içerisinde yatırımcısının yüzünü güldürmüştü. Yaşanan boğa piyasası ile birlikte pek çok yatırımcı, adeta güçlü olmuştu. Lakin tıpkı günümüzde olduğu üzere yaşanan pahalanmanın sonunda yaşanan düşüş, Bitcoin’in tabana vurmasına yol açmıştı. 2020 yılının başına geldiğimizde ise kripto para ünitesi, sırf 6.500-7.000 dolar düzeylerinden süreç görüyordu. Bu bağlamda, yıl başında Bitcoin alan bir yatırımcı, şu sıralar yatırımını yüzde 160 civarında artırmış durumda.

Pek çok bireye nazaran Bitcoin’in bu kadar pahalanmasının bir numaralı nedeni, dünyayı esir alan koronavirüs pandemisi. Nexo isimli altcoinin kurucularından olan Antoni Trenchev, mevzuyla ilgili yaptığı açıklamalarda uzun vadede Bitcoin’in düşmesi için hiçbir neden göremediğini tabir ediyor. Sağlıklı bir pazarın yükseldiği üzere düşmesi gerektiğini de söyleyen Trenchev, 2020 yılında zati yüzde 160 kar edildiğini, biraz durulmanın olağan olabileceğini belirtiyor. Pandeminin yayılmaya başladığı mart ayında bir gün içinde yüzde 40 düşüş yaşandığını hatırlatan altcoin kurucusu, piyasada yüzde 20-yüzde 30 düzeylerinde düşüşler yaşanmasının beklenebileceğini söz ediyor.

Kaynak: Webtekno

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close