Bitcoin, %8,7’lik Artışla 19 bin 850 Doları Aşmayı Başardı

bitcoin 87lik artisla 19 bin 850 dolari asmayi basardi Fe2pYmFa
Google Haberlere Abone Ol

2020 içerisinde süratle yükselen Bitcoin, sırasıyla 17 bin ve 18 bin dolar barajlarını aştıktan sonra sert bir kayıp yaşamış lakin tekrar 18 bin …

2020 içerisinde süratle yükselen Bitcoin, sırasıyla 17 bin ve 18 bin dolar barajlarını aştıktan sonra sert bir kayıp yaşamış lakin tekrar 18 bin doların üstüne çıkmayı başarmıştı. Dünyanın en büyük kripto para ünitesi, bir eşiği daha geride bırakmayı başardı.

Bloomberg’de yer alan habere nazaran dünyanın en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin, %8,7’lik bedel artışıyla 19 bin 857 dolara ulaştı. Kripto para, bu sene içerisindeki paha artışını bununla birlikte %170’in üstüne çıkarmış oldu.

“Bitcoin’in vakti geldi”

bitcoin 87lik artisla 19 bin 850 dolari asmayi basardi 0 6DKgR8Ms

eToro Genel Müdürü Guy Hirsch, “Bitcoin’in vakti geldi. Bu rallinin hâlâ ilerleyecek yolu olabilir” tabirlerini kullandı. Bitcoin, Aralık 2017’de 19 bin 511 dolara ulaştıktan sonra 2018 yılı içerisinde 4 bin doların altına kadar düşmüştü.

Birçok açıdan makûs geçen 2020 yılı ise Bitcoin için geri dönüş yılı oldu. Bitcoin’in bu yükselişinde COVID-19 salgının rolü de epey büyük oldu. Salgın sebebiyle dünya genelinde merkez bankaları, bir yandan borçlanma faizini düşürürken bir yandan da inanılmaz teşvikler verdi.

bitcoin 87lik artisla 19 bin 850 dolari asmayi basardi 1 E9bte2sQ

Bitcoin, merkez bankalarının aldığı tedbirler sonrasında öne çıkan bir araç olmayı başardı. Paul Tudor Jones üzere kıymetli yatırımcılar, merkez bankaların ve hükûmetlerin aksiyonlarına karşı bir önlem olarak kripto para aldıklarını söyledi.

Alışılmış Bitcoin her ne kadar bu sene içerisinde çok büyük bir fiyat artışı yaşasa da epey dalgalı bir seyir izlediğini de belirtmek gerekiyor. Bloomberg datalarına nazaran, Bitcoin’in bu sene günlük ortalama hareketliliği %2,7 olarak gerçekleşti. Bir öteki değerli yatırım aracı olan altında ise bu oran yalnızca %0,9’da kaldı.

Miller Tabak + Co. Pazar Strateji Uzmanı Matt Maley, teknik göstergelerin çok fazla Bitcoin alımının gerçekleştiğini gösterdiğini, münasebetiyle yakın vakitte gerileme yaşamasının beklenen olduğunu söyledi. Maley, ayrıyeten 2018’deki büyük düşüş kadar bir kıymet kaybının ise mümkün olmadığını lisana getirdi.

Kaynak: Webtekno

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close