Bir Adamın Uyurken Yastığının Altına Koyduğu Telefon Yandı

bir adamin uyurken yastiginin altina koydugu telefon yandi DlFJDKNZ
Google Haberlere Abone Ol

Uzmanlar, gece uyurken akıllı telefonlarımızı yastığımızın altına koymamamız konusunda çeşitli ihtarlar yapıyor. Lakin birçoğumuz yapılan bu …

bedava bitcoin kazan

Uzmanlar, gece uyurken akıllı telefonlarımızı yastığımızın altına koymamamız konusunda çeşitli ihtarlar yapıyor. Lakin birçoğumuz yapılan bu ihtarlara karşın rastgele bir nedenden ötürü telefonu yastığımızın altına koyuyor ve o denli uyuyoruz. Bugünse bunun ne kadar önemli bir sonucunun olabileceğine dair yeni bir olay yaşandı.

Hindistan’ın Manorama gazetesinde yayınlanan habere nazaran 53 yaşındaki Chandra Babu isimli bir adam, gece yatarken telefonunu yastığının altına koydu. Adamın kullandığı telefon bir akıllı telefon değil, tuşlu Nokia telefondu. Yastık altındaki telefon muhtemelen çok ısınınca alev aldı.

Telefon şarjda da değildi:

bir adamin uyurken yastiginin altina koydugu telefon yandi 0 s6StIA8E

Adamın açıklamasına nazaran telefon, olay yaşandığı esnada şarja da takılı değildi. Adam, telefonun çok ısınmış olabileceğini ve bu nedenle bataryanın şişerek alev almış olabileceğini belirtti. Telefonun alev almasıyla birlikte adamın sol kolu ve omzunda yanık izleri oluştu.

bir adamin uyurken yastiginin altina koydugu telefon yandi 1 PTc9i7hC

Babu Chandra, omzunun yanmasının verdiği acıyla uykusundan uyandı ve telefonu direkt yere fırlattı. Babu, bunun akabinde direkt tedavi için hastaneye gitti. Telefonun hâlâ tam olarak neden patladığı bilinmezken Babu, yaşadığı bu olayın akabinde herkesi telefonları yastık altında bırakmaması konusunda uyardı.

Bugüne kadar uzmanlar, telefonun yastık altına koyulmaması için pek çok sefer ihtarda bulundu ve sunduğu kimi makûs tesirleri anlattı. Babu Chandra’nın yaşadığı olaya benzeri bir olayın yanı sıra bu tesirler ortasında telefonun elektromanyetik radyasyonunun derin uykuya geçişi engellediği ve kanseri önleyen melatonin hormonunun da daha az salgılanmasına neden olduğu yer alıyordu. Uzmanlar, telefonları yataktan en az 2 metre uzağa konulması gerektiğini söylüyor.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Bill Gates'ten Tam Şu Anda Okunması Gereken 4 Kitap Önerisi başlıklı makalemizde Gates, Hasta ve Kitabı hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe