Bilgisayara Nasıl Oyun İndirilir?

Bilgisayara Nasıl Oyun İndirilir
Google Haberlere Abone Ol

Bilgisayarda oyun oynamak için öncelikle bilgisayara nasıl oyun indirilir bilmek gereklidir. İnternetteki her siteden bilgisayara oyun indirilmez. Bilindiği gibi bilgisayar oyunlarının DVD’lerde, CD’lerde ve disketlerde satıldığı günler geride kalmıştır. Günümüzde oyunlar internetten indirilmektedir. Tabii ki bunun için lisans ücreti yine online olarak ödenmektedir. Bilgisayara oyunlar üreticinin kendi web sitesinden indirilebilmektedir.

Oyunları doğrudan internetten PC ya da dizüstü bilgisayara indirmek için ilk yapılması gereken Google’a gitmektir. Bu platformda çok çeşitli oyunlar vardır. Elbette burada lisanslı oyunlar indirilmelidir. Aksi takdirde bilgisayara istenmeyen yazılımların indirilme riski ortaya çıkabilmektedir.

Google’a giriş yaptıktan sonra arama sekmesine gidilmeli ve oyunu aranmalıdır. Oyun indirme adını yazdığınızda, aramanız için iki veya üç sonuç çıkabilir. Bu sonuçlarda ödeme bilgilerini doldurmanız istenmektedir. Onayladıktan sonra oyun indirilebilmektedir. Daha sonra indirme işlemine başlanmaktadır.

Güvenli Bir Şekilde Bilgisayara Nasıl Oyun İndirilir

Ürün ile ilgili ödeme yaptıktan sonra oyun, üreticiden veya akredite online mağazalardan satın alınmaktadır. Ancak, cihazınıza zarar vermekten sorumlu virüs içerebilecek şüpheli dosyalara çok dikkat edilmesi gereklidir.

Bilgisayara nasıl oyun indirilir denildiğinde oyun indirirken gereksinimlere ve önerilere dikkat edilmelidir. Oyunu çalıştırırken makinenizin doğru çalışması için gerekli konfigürasyonlarla ilgili gerekliliklerin yerine getirilmesi önemlidir. Çünkü oyun indirildikten sonra çökmeden veya başka bir sorun oluşmadan oyun oynanmalıdır. Bu yüzden olumlu bir deneyim sağlayacak önerilere dikkat etmek önemlidir. Bu göstergeler indirilen oyun sayfalarında görünmelidir.

Satın alma işlemini başlatmak için, diğer dillerde de bulunabilen tıklama düğmesine tıklanmalıdır. Ekranda “Satın Al” ya da “Şimdi Satın Al” seçenekleri belirlenmektedir. Ardından “Sepete ekle”ye bakılmalıdır. Sonrasında istenen bilgiler doldurulmalı ve “Satın almayı bitir” seçeneği tıklanmalıdır. Bu aşamada “Satın Alma İşlemini Tamamla” ya da “Ödemeye Git” gibi bilgilere dikkat edilmelidir. Bunlar, satın alma işlemini bitirmekle aynı anlama sahiptirler.

Bilgisayara Nasıl Oyun İndirilir
Bilgisayara Nasıl Oyun İndirilir

Ödeme Yöntemi Belirtilmeli

Bilgisayara nasıl oyun indirilir derken oyun indirme aşamasında ödeme yöntemi belirtilmeli ve işlem tamamlanmalıdır. Ödeme yapmak için banka ya da kredi kartının kullanılması mümkündür. Yurt dışındaki bir oyun sitesinden alışveriş yapılıyorsa muhtemelen uluslararası bir karta ihtiyaç olacaktır.

Tüm bilgiler girildikten sonra bitir tıklanılmalıdır. Sonrasında indirme seçeneğine tıklamak gereklidir. Bu aşamadan sonra kurulum dosyasının bilgisayara alınması gereklidir.

Bunun için öncelikle kurulum için dosya açılmalıdır. Dosya, “.exe” formatında tasarlanmıştır. Ancak, satın alınan oyun başlığı ile yeniden adlandırılabilir. İnternet tarayıcınızdan erişin veya “İndirilenler” klasöründe arayın. Ardından alınan dosyaya çift tıklayın, indirme tamamlandığında kurulum işlemi başlamaktadır. Oyun sıkıştırılmış olarak geliyorsa, örneğin bir zip dosyasında geldiyse çıkarmak gereklidir. Bundan sonra, “.exe” veya “Beni Oku” üzerine çift tıklanılmalıdır.

Üreticinin Talimatlarına Uyulmalı

Kurulumdan sonra, kullanabilmek için hizmet şartları ve lisan kabul edilmelidir. Ancak ideal olan biraz zaman ayırıp içeriği okumaktır. Bu nedenle, kullanıcının tatmin edici bir deneyim yaşaması için üreticinin tüm yönergelerini okuması önemlidir. Bazı durumlarda kullanmak için bir kod almak gerekir. Genellikle üretici, satın alma sırasında kayıtlı e-postada gönderir.

Kurulum tamamlandıktan sonra, simgeye tıklanmalıdır. Bu aşamadan sonra oyun oynamak mümkündür. Bilgisayara nasıl oyun indirilir denildiğinde iyi bir oyun deneyimi elde etmek için bilgisayara nasıl oyun indireceğinin bilinmesi gereklidir.

Oyunları destekleyebilen bir bilgisayar satın alınmalıdır. Markalar oyun ihtiyaçlarına uygun bilgisayar geliştirmiştir. Bu bilgisayarlara ekstra ücret ödenmektedir ancak sonuçta çok yüksek performans alınmaktadır. Bu nedenle, bu durumdaki cihazlar, çok sayıda ışık ve renk kullanan çekici bir görsel kimlikle sağlam ve eksiksizdir. Oyun bilgisayarları oyuncular ve diğer dijital eğlence severler için idealdir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close