Biden, ABD Senatosundan Trump’ı yargılarken kabine üyelerinin onaylanmasını geciktirmemesini istedi

biden abd senatosundan trumpi yargilarken kabine uyelerinin onaylanmasini geciktirmemesini istedi
Google Haberlere Abone Ol

NEW YORK (AA) – ABD Başkanı seçilen Joe Biden, Donald Trump’ın “isyana teşvik” ile suçlanmasının ardından yaptığı açıklamada …

bedava bitcoin kazan

NEW YORK (AA) – ABD Başkanı seçilen Joe Biden, Donald Trump’ın “isyana teşvik” ile suçlanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Bugün Temsilciler Meclisi üyeleri anayasamızda kendilerine tanınan yetkileri kullandı ve Başkanı sorumlu tutmak için suçlamalar getirdi.” ifadesini kullandı.

  Trump’a yöneltilen “isyana teşvik” suçlamalarına Demokrat ve Cumhuriyetçi her iki partiden de destek verildiğini belirten Biden, sürecin Senatoda devam edeceğini kaydetti.

  ABD Senatosundan yargılama sürecinde kabine üyelerinin onaylanması gibi önemli işleri geciktirmemelerini isteyen Biden, “Bu ülke aynı zamanda ölümcül bir virüsün ve sarsılmış bir ekonominin pençesinde. Senatonun anayasal sorumluluklarını yerine getirirken aynı zamanda İç Güvenlik, Dışişleri, Savunma, Hazine bakanlıkları, Ulusal İstihbarat Direktörlüğü gibi kilit pozisyonları onaylama, aşı programını ve ekonomiyi raya sokma gibi diğer acil işler ile de ilgilenmesini umuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

  New York haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Biden, ABD Senatosundan Trump’ı yargılarken kabine üyelerinin onaylanmasını geciktirmemesini istedi haberini okudunuz.

  Yazar: Betül Yürük, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Nuray Tunçay

  Bir önceki yazımız olan İngiltere'de Kovid-19'dan son 24 saatte 1564 kişi hayatını kaybetti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

  İlgili Yazılar

  Başka Yazı Yok

  Kayıt Ol

  Zaten üye misiniz? Giriş Yap

  Giriş Yap

  Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

  close

  Subscribe