Barış Özcan 2020’de Kendini Keşfet Altyazı Metni

2020 Kendini Keşfet Kendini Geliştir
Google Haberlere Abone Ol

Barış Özcan “2020’ye girmeden önce en son bu videoyu KEŞFET!” videosundaki 2020’de Kendini Keşfet altyazı metni hazırlandı, işitme kaybı olan arkadaşlarım için ve video metin içeriğini okuyupda videoyu tam anlamıyla anlamak ve böyle kendini geliştirmekk isteyenler olabiliyor ki bunlardan biride benim, dinlediğimi yazıya dökerek anlıyor ve yorumlayabiliyorum işte detaylar;

Uzaya gönderilen roketleri izlemek küçüklüğümden beri hep ilgimi çekmiştir. O zamanlar Sebebini tam olarak bilmiyordum tabii ama ekranın Karşısındaki koltuğuma o fırlatma ritüelini oluşturan tüm adımları başından sonuna kadar izlemek bana müthiş bir keyif veriyordu. Geri sayımın ardından ateşlenen o roketlerin açığa çıkardığı enerji ile Gökyüzüne doğru yükselen bir kütleyi seyretmek saçma gelebilir. O zamanlar Sebebini tam olarak anlayamasam da, benim için çok önemliydi. Hayatım boyunca ekranın Karşısındaki o koltukta oturup başka şeyleri, başka olayları, başka insanları izlemeye devam ettim. Bunlardan bazıları benim için o kadar çekiciydi ki adeta ekrandan elini uzatıp beni oturduğum koltuktan çekip kendi ilham verici dünyasına sürüklüyordu.

Bu dünyadan Kendiminkini Geri döndüğümde bir yandan içimde büyük bir coşku duyarken öte yandan biraz hayal ediyordum. Yine o sıkıcı hayatım dayım gördüklerimi yapmayı çok istememe rağmen işte yine oturduğum koltukta oturmaya devam ediyordum. Ben de bir şeyler yapmak ister ama cümlelerinin sonunda hep bir ama vardı. O koltuktan kalkıp bir şeyler yapmak istiyordum ama çok zayıftım çok güçsüz savaştım parasız Dışarısı soğuk tuttun yağmurda başlamıştı başım ağrıyordu Elektrikler kesilmişti hazır değilim. Belki yarın ya da haftaya Yok yok çarşambaya yaparım diye bir karar veriyordum Ama o çarşamba hiç gelmiyordu Çıkmaz ayın son çarşambasında dönüşüyordu Ve ben yine o heyecan verici olayları ilham verici kişilik.

Izlemeye hep devam ettim. Belki bir gün birileri gelir. Ekrandan elini uzatır ve oturduğu koltuktan Beni kaldırır diye hep bekledim ama kimse gelmedi. Beni uyandıran yerimden sıçratıp harekete geçiren şey böyle bir olay böyle bir insan değil de bir kelime oldu. O kelimeyi Yine bir gün bir roket fırlatıcılarını izlerken fark ettim roketler bu kez bir uzay mekiği ve uzay mekiği içinde bir Teleskobu taşıyordu. Hubble uzay teleskobunu ben yine çok heyecanlıydım İçim içime sığmıyordu gördüklerimi canlı olarak değil olay gerçekleştikten yıllar sonra izliyor olsan bile Konunun önemi beni inandırmaya yetiyordu. Düşünsenize insanlık var olduğu ilk günden beri gökyüzündeki cisimler hep çıplak gözüyle izlemişti. Sonra bir gün Galile diye biri çıkıp.

Bundan 400 yıl kadar önce elindeki bir teleskopla gökyüzüne baktı ve gördükleri adeta tüm dünyayı yerinden kaldırdı. Satürn’ün halkaları vardır etrafında onun uyduları dönüyordu. Geceleri gökyüzünde görülen ve adına Samanyolu denilen şey bir bulut değil milyarlarca yıldızdı. Evren sandığımızdan çok daha büyük ve artık o büyüklüğü çok daha iyi görmemizi sağlayan bilecek bir teleskop görünce yerleştirilmişti. Üstelik o teleskop evinin sadece büyüklüğünü değil hala ve şekli olarak genişlediğini de bize göstermişti. Dünya bir kez daha gelinden kalkmıştı. Beni yerinden kaldıran şeyse o Teleskobu yörünge yerleştirdikten sonra geri dönen uzay mekiğinin üstünde yazan o kelime oldu. Discovery keşif o uzay mekiğini ve içindeki Teleskobu Gökyüzüne doğru.

[affiliate_news id=”1692″]

Yörüngeye yerleştiren şeyin o güçlü roketler olduğu zannedilir Ama bunun asıl sebebi insanlığın içindeki keşif tutkusudur insanlık keşif Tutkusu ile harekete geçer yerinden kalkar ve ilerler bu öyle bir güçtür ki insanlığın var olduğu tüm zamanlar boyunca onu kendisine sıkı sıkıya bağlayan ve dünyadan ayrılmak engel olan yer çekimini bile aşıp yükselmesini sağlar İşte ben bu gerçeği keşfetmiştim parçası olduğum Bu insanlık için geçerli Böylesi bir gerçeği kendim için de uygulamaya karar verdim ekranın Karşısındaki o koltuğun üzerinde kurulu minicik dünyamdan ayrılıp yeni dünyaları bulmak istiyorsan eğer içimdeki keşif tutkusuna sarılmalıyım O gün bugündür yapmayı istediğim gerçekleştirmeyi düşündüğüm hedefler için uyguladığım bir ritüelim var önce bir fırın.

Tarihi belirliyorum. Sonra o görevin gerektirdiği hazırlıklara başlıyorum. Bir geri sayım başlatıyorum hedefime ulaşmak için her gün zincirinin halkalarını girer farklı atıyorum ve günü geldiğinde fırlatmayı gerçekleştiriyorum olursa olsun. Bazen başarılı oluyorum bazen parçalara ayrılıyor. Çünkü gerçekten zayıfım güçsüzüm yavaşım Ama artık ama kelimesini çok daha az kullanmaya çalışıyorum ve şu anda Sizler karşımda oturmuş beni izliyorsunuz. Sıcacık koltuklarınızda kuruluğu kendi dünyalarını zdan benimkine doğru bakıyorsunuz. Size söyleyeyim mi? Içinizdeki video sizi o koltuklarda oturtmaya devam edecek ona gömülüp başkalarını böyle Sadece izleme fikri.

Hep cazip gelecek çünkü içinizdeki o dürtüyor. Aslında dünyadan kaynaklanan son derece doğal bir güç ve Sizi her zaman aşağıya yere doğru çekiyor. Aslına bakarsanız hepimizin içinde böyle bir güç var. Evrendeki her şeyin içinde böyle bir güç var. Fizikçilerin kütleçekimi dediği son derece doğal bir Fenomen ayın gökyüzünde süzülüp şairleri ilham vermesini sağlayan bir güç bu kütlesi ve enerjisi olan her şey başka şeyler Şeker Dünya sizi alır ve koltuğunuza yapıştırır. Ama şunu unutmayın. Siz de bir dünyasınız küçük olsanız bile fizik kuralları Sizin için geçerli sizin de hem bir kitleniz hem de enerjiniz var. Başka gezegenleri başka insanların dünyalarını izlerken potansiyel olarak Onlardan hiçbir.

Farkınız olmadığını unutmayın. Lütfen fark burada ve burada Bu ikisi sizi siz yapan şeyler bu ikisinden yeryüzündeki herkeste var ama aynısı başka hiç kimsede yok. O yüzden Her biriniz bu dünyanın içinde yaşayan Biricik Dün yalarsınız. Sahip olduğunuzu kütleyi ve harekete geçirmek için içinizdeki keşif tutkusunu kullanın hedefinize hep Yükseklerde Tutun o hedefe ulaşmak için bir geri sayım başlat ve sonra aklınızdaki keşif mantı ve kalbinizdeki Tutku gücüyle Ateş neyin roketlerimiz?.

Bir önceki yazımız olan 2020 Zinciri Kırma Takvimi Tasarımları İndir başlıklı makalemizde 2020 zinciri kırma, 2020 zinciri kırma pdf ve 2020 zinciri kırma posteri hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe