Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’daki zaferi Aliyev’in ‘Ne oldu Paşinyan’ kelamlarıyla hafızalara kazındı

azerbaycanin daglik karabagdaki zaferi aliyevin ne oldu pasinyan kelamlariyla hafizalara kazindi G1jDYLW5
Google Haberlere Abone Ol

BAKÜ (AA) – Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ’da elde ettiği zaferin akabinde Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Ermenistan Başbakanı Nikol …

BAKÜ (AA) – Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ’da elde ettiği zaferin akabinde Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a yönelik kullandığı “Ne oldu Paşinyan” sözleri, toplumsal paylaşım sitelerinde Azerbaycanlılar tarafından en fazla konuşulan tabirlerden oldu.

Aliyev, Azerbaycan ordusunun topraklarını kurtarmak için başlattığı süreçte tekraren ulusa seslenerek hem kurtarılan bölgelerin müjdesini verdi hem de Erivan yöneticilerini kendine has üslubuyla eleştirdi.

Aliyev’in işgalci Ermenistan güçlerini kastederek kullandığı “onları iti kovar üzere kovuyoruz” sözleri de Azerbaycan’da lisanlara destan oldu, bu sözlerin kullanıldığı müzikler bestelendi.

Azerbaycan’da seri üretimine başlanılan yeni tip kamikaze insansız hava araçlarına da “İti kovan” ismi verildi.

İlham Aliyev’in Paşinyan’a yönelik, işgal altındaki toprakları kastederek “Ne oldu Paşinyan. Hani vermeyecektin” halindeki sözleri de toplumsal ağlarda Azerbaycanlılar tarafından en fazla konuşulan tabirlerden oldu.

Paşinyan’ın daha önce sarf ettiği “Azerbaycan’a bir karış bile toprak vermeyeceğiz” sözlerine Gubadlı’nın işgalden kurtarıldığı müjdesini verdiği konuşmasında atıfta bulunan Aliyev, “Cebrail’e yol çekiyordun. Ne oldu Paşinyan? Hani yol? Şuşa’da parlamento binası inşa ediyordun? Ne oldu? Cehenneme gitti.” dedi.

Aliyev, son konuşmalarından birinde de gülerek “Ne oldu Paşinyan” sözlerinin daha yıllarca lisanlara ezber olacağını kaydetti.

Azerbaycanlılar, Aliyev’in tüm konuşmalarının sonunda kullandığı “Karabağ Azerbaycan’dır” sözlerini de adeta operasyonun simge sloganı haline getirdi.

Aliyev, sözlerinin yanı sıra el kol hareketleri ve mimikleriyle de Azerbaycanlıların gönlünde taht kurdu.

Şuşa’nın kurtuluşunu müjdelediği konuşmasında yumruğunu gösteren Aliyev, “Bu yumruk demir yumruktur. Bu demir yumrukla düşmanın başını ezdik ve ezeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Muhabir: Ruslan Rehimov

Bakü haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’daki zaferi Aliyev’in ‘Ne oldu Paşinyan’ kelamlarıyla hafızalara kazındı haberini okudunuz.

Yazar: Ruslan Rehimov, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Mehmet Akgün

Bir önceki yazımız olan ABD Lideri Trump 'seçimlerde hile' tezlerini gündeme taşımayı sürdürüyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe