Azerbaycan ve Ermenistan Dağlık Karabağ’da mutabakata vardı

azerbaycan ve ermenistan daglik karabagda mutabakata vardi NA6EjQkq
Google Haberlere Abone Ol

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Azerbaycan ile Ermenistan ortasında bu gece 00:00’dan (TSİ) itibaren ateşkes başladığını duyurdu. Putin …

bedava bitcoin kazan

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Azerbaycan ile Ermenistan ortasında bu gece 00:00’dan (TSİ) itibaren ateşkes başladığını duyurdu.

Putin, televizyon yayınında yaptığı açıklamada, Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya’nın, Dağlık Karabağ sorununa ait ortak açıklamayı kabul ettiğini bildirdi.

“Azerbaycan ile Ermenistan ortasında bu gece 00:00’dan (TSİ) itibaren ateşkes başladı. Azerbaycan ve Ermenistan denetim ettikleri durumlarda kalacaklar.” diyen Putin, Dağlık Karabağ’daki temas çizgisi ve Karabağ’ın Ermenistan ile bağlandığı koridorda Rusya barış güçlerinin konuşlandırılacağını belirtti.

Yerinden edilmişlerin ve mültecilerin Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserinin kontrolünde Dağlık Karabağ’a ve etrafındaki bölgelere döneceğini aktaran Putin, esir ve cenazelerin değişiminin yapılacağını söyledi.

Bölgenin ulaşım irtibatlarında mahzurların kaldırılacağını belirten Putin, “Ulaşım, bağlantının kontrolü, Rusya Hudut Güvenlik Servisi kurumları tarafından da sağlanacak.” dedi.

Putin, “Varılan mutabakatlar, Dağlık Karabağ krizinin uzun vadeli ve kapsamlı çözümü için adil temelde, Ermeni ve Azerbaycan halklarının çıkarları doğrultusunda gerekli şartları oluşturacak.” sözünü kullandı.

Moskova haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Azerbaycan ve Ermenistan Dağlık Karabağ’da muahedeye vardı haberini okudunuz.

Yazar: Emre Gürkan Abay, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Burak Yılmaz

Bir önceki yazımız olan Trump, Savunma Bakanı Esper'in misyonuna son verdi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe