Az Sermayeyle Yapılabilecek 20 Yeni İş Fikirleri

Az Sermaye İle Yapılabilecek 20 Karlı Yeni İş Fikri
Google Haberlere Abone Ol

Girişimciler ve yatırımcılar için az ve düşük sermaye ile yapılabilecek 2020 için yeni iş fikirleri bir hayli fazladır. Bütçeye ve yapılabilecek işin içeriğine göre yüksek kazanç sağlanacak birçok iş bulunmaktadır. Bu iş fikirleri aşağıdaki sıralandığı gibi şu şekildedir;

1 – Dondurmacı Dükkânı Açmak

Özellikle dondurma tüketiminin çok olduğu yaz yazlarında dondurma dükkânı açmak az sermaye gerektirdiği için oldukça cazip bir iş fırsatıdır. Dondurma satmak için illa dükkân kiralamakta gerekmez. Ufak bir stant sayesinde de dondurma satışları olabilmektedir. Burada en önemli olan nokta, stant ya da dükkânın açılacağı yerin işlek bir yer olmasına dikkat edilmesi gerektiğidir. Bir dondurma standı için, satılacak dondurma ürünleri de dâhil olmak üzere, en fazla üç bin liralık sermaye yeterli olmaktadır.

 

2 – Parfüm Bayiliği

Bir parfüm bayiliği açmak için gerekli olan sermaye en fazla 10.000 TL’dir. Bayilik alarak açılacak olan Bir parfüm bayiliği dükkânı, müşteri potansiyelinin çok olmasından dolayı kar marjı da oldukça yüksek olup, yatırılan sermayeyi kısa sürede karşılayacaktır.

3 – Al Sat İşleri Yapmak

Al sat işleri ile kazanç sağlamak oldukça karlı işlerden biridir. Az bir sermaye ile yapılacak bu işte, ucuza ürün satan sitelerden ya da toptancılardan alınan ürünler, kar konularak dükkâna bile gerek duymadan satılabilmektedir. Bunun için internet üzerinden bir e-ticaret sitesi açmak yeterli olacaktır.

Karlı Yeni İş Fikirleri 2020 Yılı İçin sunduğumuz fikir oluştabilecek liste
Karlı Yeni İş Fikirleri 2020 Yılı İçin sunduğumuz fikir oluştabilecek liste

4 – Pilavcı Açmak

Bir stant ya da araba ile satışı yapılabilen pilavcılar, az sermaye ile oldukça büyük kazanç sağlayan işlerden biridir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta standın ya da arabanın duracağı lokasyonun işlek bir yer olmasıdır. Bu şekilde açılan bir pilavcının aylık en az 7.000 TL kazancı olabilmektedir.

5 – Midye Satışı Yapmak

Midye satışı yapmak, az sermaye ile yapılabilecek işlerden biridir. Satılacak olan midyeler anlaşılan bir yerden alınabileceği gibi, evde hazırlanıp da satılabilir. Bu iş için gereken sermaye miktarı ise bin lira civarında olup, günlük satışlardan ortalama olarak en az 200 TL kazanılmaktadır.

6 – Çay Evi Açmak

Ufak bir sermaye ile açılabilecek çay evleri, en çok kazanç getiren işlerden biridir. İşlek caddelerde, pazar yerlerinde açılacak olan çay dükkânları her zaman yüksek müşteri potansiyeline sahiptir.

7 – Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Günümüzde gerek kültür mantarcılığı, gerekse trüf mantarı yetiştiriciliği az sermaye ile yapılabilen karlı işlerden biri haline gelmiştir. Mantar yetiştiriciliği için çok büyük arazilere ihtiyaç olmayıp ufak alanlarda da üretimi yapılabilmektedir.

8 – Düğün Fotoğrafçılığı

Düğün fotoğrafçılığı az bir sermaye ile yapılan güzel ve kolay işlerden biridir. Özellikle düğün sezonlarında büyük kazançlar sağlamaktadır.

9 – Çikolata Dükkânı

İşlek bir yerde az bir sermaye ile açılacak olan çikolata dükkânı, yüksek kazançlar elde edilmesini sağlayacaktır.

10 – Takı Dükkânı

Her zaman yüksek bir alıcı potansiyeline sahip olan takılar için, satışların yapılabileceği bir dükkân ya da stant açmak yapılabilecek en karlı işlerden biridir. Düşük sermaye ile açılması mümkündür.

11 – Organik Yumurta Üretimi

Son yıllarda organik ürünlere, sağlıklı beslenmek isteyen insanlar daha çok ihtiyaç duymaya başlamıştır. Bu nedenle organik yumurta üretimi de az sermaye ile yapılan, karlı işlerden biri haline gelmiştir.

12 – Oto Tamir Servisi

Az bir sermaye ile açılabilecek olan oto tamir servis merkezi, kısa sürede iyi bir kazanç elde edilmesini sağlayacak işlerden biridir.

2020 yılı için veya hayatınızın bir parçası olabilecek yeni iş model fikirleri
2020 yılı için veya hayatınızın bir parçası olabilecek yeni iş model fikirleri

13 – Okul Kantini Açmak

Bir okulla anlaşarak açılan okul kantinleri, son senelerde çoğu girişimcinin yaptığı en popüler işlerden biridir. Düşük bütçeli girişimciler için iyi bir iş fırsatıdır.

14 – Asansör Bakımı

Günümüzde asansörlü binaların artması sebebiyle asansör bakımı işleri de oldukça yoğun bir hale gelmiştir. Az bir sermaye ile yapılabilecek olan bu iş dalında, gerekli eğitimlerin sonucunda bir sertifikaya sahip olmak gerekmektedir. Bu şartlar yerine getirildiğinde açılacak olan asansör bakım şirketi iyi bir gelir elde edilmesini sağlayacaktır.

15 – Çiğ Köfte Dükkânı Açmak

Çiğ köfte en çok satılan yiyecek türlerinden biri olup, çiğ köfte dükkânı açmak her zaman karlı olan işlerden biridir. Az bir sermaye ile açılabilmektedir. Bayilik alarak da gerçekleşmesi mümkün olmaktadır.

16 – Halı Yıkama

Yüksek kar marjına sahip olan işlerden biri de halı yıkama işidir. Az sermaye ile açılacak bir halı yıkama dükkânında, masraflar çok az olduğu için cironun %70’i kazanç olarak geri dönmektedir.

17 – Oto Yıkama

Az sermaye gerektiren, en karlı işlerden biri de oto yıkama işidir. İşlek bir yerde açılacak olan oto yıkama dükkânı için bayilik veren işletmelerde bulunmaktadır.

18 – Gübre Dağıtım İşi Yapmak

Özellikle tarımsal faaliyetlerin çok olduğu şehirlerde ve yazlık bölgelerde yapılabilecek en karlı işlerden biri gübre dağıtım işidir. Az bir sermaye gerektiren bu işte, kamyonet tarzı bir arabaya sahip olmak gübre dağıtım işini yapmak için yeterli olacaktır.

19 – Turizm Acentası Açmak

Turizm acentası açmak az bir sermaye ile gerçekleşen işlerden biridir. Bir ofis ve bilgisayar haricinde bir şey gerektirmeyen turizm acentası işi, gerçekleştirilen bağlantılarla kısa zamanda iyi bir kazanç sağlayacaktır.

Bunların dışında; bir okul çevresinde fotokopici dükkânı açmak, hobiniz olabilecek yoga eğitmenliği yapmak, sezonluk balık üretim çiftliği kurmak, nakliyat işleri yapmak veya aracı olmak karlı yeni iş fikirleri arasında yer alıyor, sonrasında güzellik salonu açmak, fotoğraf stüdyosu açmak bu aralar çok popüler, çünkü e-ticaret işi yapan kişiler ile çalışabilir ve ürün fotoğraf çekimi konusunda anlaşabilirsiniz, butik açmak, danışmanlık hizmetleri vermek, reklam ajansı açmak, organizasyon şirketi açmak, temizlik işleri şirketi açmakta, az sermaye ile gerçekleştirilebilen yüksek kar oranına sahip işlerdir.

Bir önceki yazımız olan Facebook Küçük İşletme Destek Kredisi Başvuru Formu başlıklı makalemizde facebook kredi desteği, facebook küçük işletme ve facebook küçük işletme hibe hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe