Android ve iPhone Kayıtlı WiFi Şifresi Nasıl Bulunur?

ecan system MIIc wifi

WiFi bağlantıları, akıllı telefonların, tabletlerin ve diz üstü bilgisayar kullanımının da yaygınlaşması ile beraber; hayatımızda çok büyük bir yere sahip oldu. Öyle ki, artık oturduğumuz bir kafede dahi; sipariş vermeden hemen önce WiFi şifresini öğrenmek istiyoruz. Eğer siz de telefonunuzda kayıtlı WiFi şifresini öğrenmek istiyorsanız; aşağıda yer alan rehberimize göz atabilir ve bu sayede kolaylıkla kayıtlı WiFi şifresi görebilirsiniz.

Android Kayıtlı WiFi Şifresi Nasıl Bulunur?

Android telefonlar, diğer işletim sistemlerine nazaran kullanıcılarına çok daha özgür alan sağlamaktadır. Eğer bir Android işletim sistemine sahip telefonunuz varsa;

 1. Öncelikle telefonunuza root işlemini uygulamanız gerekmektedir. Root işlemi, telefonunuzun bütün sistemlerine ve dosyalarına erişebilmeniz için size yetki sağlayacaktır.
 2. Root işlemlerinizi tamamladıktan sonra, Google Play Store’a giriş yaparak WiFi Varden isimli uygulamayı indirin.
 3. Uygulamayı telefonunuzda indirdikten sonra; root erişim izni vermeniz için ekrana bir pencere açılacaktır. Bu pencerede onay verdikten sonra; uygulamanın ana sayfasına giriş yapın.
 4. Uygulama ara yüzünde sağ üst kısımda yer alan kilit iconuna – simgesine tıklayın.
 5. Açılan pencerede, telefonunuzda ya da tabletinizde kayıtlı bütün şifreleri görebilirsiniz.

iPhone Kayıtlı WiFi şifresi nasıl öğrenilir?

Tıpkı Android işletim sistemine sahip cihazlarda da olduğu gibi, iPhone telefonların işletim sistemi olan iOS işletim sistemleri de; telefonunuzun direkt olarak kayıtlı WiFi şifrelerine erişmenize izin vermez.

Android’de yapılan Root benzeri bir işlem olan Jailbreak aracılığı ile iPhone telefonunuzdan WiFi şifrelerine erişebilirsiniz.

 1. Öncelikle akıllı telefonunuza Jailbreak işlemlerini yapın.
 2. Ardından telefonunuza Cydia isimli yazılımı indirin.
 3. Cydia isimli yazılımı indirdikten sonra; Cydia üzerinden see WiFi passwords aramasını yaparak; akıllı telefonunuzda kayıtlı olan bütün WiFi şifrelerinizi görüntüleyebilmenize olanak tanıyan birçok uygulama bulabilirsiniz.
 4. Herhangi bir uygulamayı indirin ve gerekli izinleri verin.
 5. Bunun ardından uygulamayı açın ve ana sayfada WiFi adresleriniz arasından kayıtlı WiFi şifresini görmek istediğiniz WiFi ismini seçin, dokunun.
 6. Tüm bu işlemlerin ardından kayıtlı WiFi şifrelerine erişebileceksiniz.

 

 

 

pin

Bir önceki yazımız olan 2020 Dijital Pazarlama Trend Tahminleri ve Örnekleri başlıklı makalemizde Arttırılabilir Gerçeklik Teknolojisi 2020 Dijital Pazarlama, dijital pazarlama 2020 tahminleri ve dijital pazarlama 2020 trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.