Android Google Play Hafıza Boyutu Düşük 10 Oyun Önerisi

Word Academy

İyi günler Niburyalılar, sizlere bu gün google playda hafıza boyutu olarak en düşük ama oynanabilirlik ve kalite açısından en iyi oyunlardan bahsetmek istiyorum. Oyunlarımızın kategorilerinden biraz bahsetmek gerekirse: araba yarışları oyunları, zombi içerikli oyunlar, tur bazlı olan RPG oyunlarından bahsedeceğiz, zindan temalı ve birazda nostaljik oyunlar gibi oyunlardan bahsedeceğiz. Kategorileri saydığım gibi hemen hemen çoğu birbirinden farklı kategorilerde oyunlar. Hadi oyunlarımızı tanıtmaya başlayalım sizler için. Unutmadan belirtmek istiyorum bu tanıttığım oyunların hepsi 25 MB’in altında oyunlardır. İlk olarak sizlere Zombi oyununu tanıtmakla başlamak istiyorum.

Oyunumuzun adı: Zombie Frontier

Listemizdeki neredeyse tek FPS türünde ki aksiyon oyunudur diyebiliriz. Telefonumuzdaki kaplayacağı hafıza boyutuna göre diyebilirim ki bizlere tam anlamıyla tatmin edici bir grafik olarak güzel bir oyun sunuyor. Zombi saldırılarından kurtulabileceğini inanıyorsan kesinlikle bu oyunu deneyin diyebilirim.

Zombie Frontier
Zombie Frontier

2. Oyunumuzun Adı: Word Academy

Adı kadar korkunç olmasa da oyunun içeriği çok hoşuma gitti diyebilirim. Bu Oyun kelime oyunu sevenler için gelsin. Oyun İngilizce gerektiriyor ama İngilizce bilmiyorsanız bile biraz da olsa araştırarak öğrenmenize yardımcı olabilecek bir oyun. Oyunu henüz ben oynamadım ama ekip arkadaşımı oynarken gördüğümde eğlenceli bir oyun sizleri bekliyor diyebilirim. 3×3 kutulara yerleştirilen harfler ile kelimeler üretmeye çalışıyorsunuz.

Word Academy
Word Academy

3. Oyunumuzun Adı: Stick Hero

Bu oyunumuz gerçekten beceri gerektiren bir oyun, çok ilginç tasarlanmış bu oyun gerçekten kabiliyet istiyor. Oyunun görselin den de anlayabildiğimiz gibi platformlar mevcut. Bu platformlar arasında yürümeniz gerekiyor. Aralarındaki boşluklardan geçebilmek için elinizdeki sırık ile platformları birleştirmeniz gerekiyor. Bu oyun beceri gerektiriyor derken gerçekten gerektiriyor zaman zaman tam sırığın uzunluğunda bir platform boşluğu geliyor ve sırığı öyle bir ayarlamalısınız ki tam boşluğa oturacak bir şekilde koymanız lazım ki karşı tarafa yürüye bilelim. Sırığı doğru hesaplayamayıp yanlış koyarsanız uzun ya da kıs gelirse yere düşüyorsunuz. Gerçekten heyecanlı ve beceri gerektiren oyun olacaktır sizin için.

Stick Hero
Stick Hero

4. Oyunumuzun Adı: Knights of Pen & Paper +1

Tur olarak tasarlanmış bir RPG oyunudur. Meraklıları bu listemizden mutsuz ayrılmayacak. Knights of Pen & Paper +1 isimli bu tanıttığımız oyun pixel ve grafikleri ile dikkat çekiyor. Oldukça fazla çeşitte büyücüler, şovalyeler ve çeşitli canavarlar ise tur bazlı RPG sevenler bu oyunu denemeli diyebiliriz.

Knights of Pen & Paper +1
Knights of Pen & Paper +1

5. Oyunumuzun Adı: Granny Smith

Google Play de yer alan Granny Smith isimli oyunumuzda da amacımız bize belirtilen hedef aldığımız elmaları toplayarak oyun içinden para kazanmak ve biriktirdiğim paralar ile çeşitli yükseltmeler yaparak oyunda daha rahat ilerleyebilmemiz sağlıyor. Oyunda kendi boyutuna göre gerçekten etkileyici bir fizik motoru var. Oyun içi efektleri, oyunun hızlı yapısı oldukça eğlenceli gibi görünüyor.

Granny Smith
Granny Smith

6. Oyunumuzun Adı: Grand Prix Story 2

Eski konsol oyunlarındaki Nostaljik grafik sevenlere güzel bir oyun daha tanıtalım. Oyunda kendi yarış takımınızı kontrol edebildiğiniz, antremanlar yaparak ve yapacağınız yarışlar için sponsor aramak için yarışlar kazanmak da zorunlu olduğumuz ve tam bir yarış-menajerlik oyunu diyebiliriz. Amaç Grand Prix’i kazanmak.

Grand Prix Story
Grand Prix Story

7. Oyunumuzun Adı: Block Puzzle

Oyunun geçmişi tam 1000 yıllık diyebiliriz. Tangram isimli bu oyun belirtdiğim gibi tam 1000 yıllık bir eski Çin oyunundan ilham alarak hazırlanmış. Bu oyunumuzda da tam olarak 6000’den fazla çeşit şekilde puzzle bizleri bekliyor. Bizlere verilen blokları yerleştirmek tam bir düşünme ve karşılaştırma süreci içinde olabileceğiniz güzel bir oyun. Zekanızın ve becerinizin test edebileceğiniz bir oyun arayanlar kesinlikle denemeli.

Block Puzzle
Block Puzzle

8. Oyunumuzun Adı: 3Boyutlu Okçu Uzmanı

Gerçekçi ok tasarımı ve yay tasarımları ile kendine özgü dinamikleri ile yüzden fazla bölüm ve 20’den fazla ok ve yay çeşidi sizi bekliyor. Normal yay oyunlarında olduğu gibi bunda da karşımıza bir yuvarlak tahta çıkıyor ortaya vurduğumuz da 10 puan veriyor ve 9, 8, 7 gibi her şeritte puanlar düşüyor. Ortaya vurmak o kadar kolay değil aslında hedef aldığımız tahtalar sürekli hareket halinde ve oyunda yayımız sürekli titriyor normal insan havası vermek için o yüzden gerçekten zor bir oyun her 5 bölümde bir balonları vurarak bizlere normalden daha fazla bir para veriyor ve yay yada ok alabiliyoruz. Bölümleri geçmek için bizlere sınır veriyor rahat 30-40 bölüm kolayca geçiyorsunuz daha sonrasında sizleri verilen hedefleri geçemedğimiz için bölüm geçemiyoruz. Artık her attığımız 10 olmak zorunda kalıyor ki bu çok zor oyunun ileri ki bölümlerinde rüzgar çıkıyor ve bölümleri öyle öyle geçmeye çalışıyorsunuz. Oyunu dilerseniz tur bazlı 1 vs 1 şeklinde de arkadaşlarınız ile oynayabilirsiniz.

3Boyutlu Okçu Uzmanı
3Boyutlu Okçu Uzmanı

9. Oyunumuzun Adı: Angry Gran Run

Oyun Subway surf tarzında bir oyun koşarak sonsuz bir oyuna sahip olabiliyoruz. Oyunun hikayesi akıl hastanesinden kaçan bir yaşlı teyzeyi anlatıyor. Hikayemiz sokaklarda geçiyor. sokaklardaki engellerden atlayarak, kayarak ve sokak değiştirerek yanmadan ilerlemek. İlerledikçe önümüze zor ve ilginç şeyler çıkıyor. Her seferinde bir diğer öncekinden daha fazla mesafeyi gitmek isteyeceğimiz bir oyun.

Angry Gran Run
Angry Gran Run

10. ve Son Oyun Adı: 10000000

Klasik zindan konulu RPG oyunlarından birisini daha tanıtayım. Nostaljik oyunlara ilgi duyuyorsanız gerek grafikleri, gerekse müzikleri ile tam size göre diyebilirim. Topladığınız envanterler ile kalenizi ve karakterinizi geliştirebilirsiniz.

10000000 oyunu
10000000 oyunu

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe