Analistlere Göre Gelecekte Yeni Konsol Yok

analistlere gore gelecekte yeni konsol yok Ub2SPiMD
Google Haberlere Abone Ol

Hem Sony’nin hem de Microsoft’un oyun konsollarının ömrü, çağdaş bilgisayarların ömürlerine kıyasla daha uzun oluyor ve 6-7 yılı buluyor. Yeni …

Hem Sony’nin hem de Microsoft’un oyun konsollarının ömrü, çağdaş bilgisayarların ömürlerine kıyasla daha uzun oluyor ve 6-7 yılı buluyor. Yeni konsolların yüksek üretim maliyetleri ve beklenenden az satış yaptıkları savları, Sony ve Microsoft’u bu süreyi daha da uzatmaya itebilir.

Yeniden de bu müddetin uzaması, diğer bir alanın öne çıkmasına neden olabilir. Bulut tabanlı oyun sistemlerinin bu süreçte kıymetli gelişme göstermesi durumunda PlayStation 6 ya da Xbox Series X’in halefini göremeyebiliriz.

Uzmanlara nazaran konsol zamanı bitiyor

analistlere gore gelecekte yeni konsol yok 0 hjr9VeKt

Şu anda erişilebilir durumda olan bulut oyun servisleri Google Stadia ve Apple Arcade, oyun konsolları ile rekabet edebilecek noktada bulunmuyor. Tekrar de önümüzdeki süreçte bu platformlar epeyce büyük atılımlar gerçekleştirebilir.

5G ve yeni irtibat teknolojileri ilişkiyi gelecekte çok daha süratli hale getirecek. Bulut oyun hizmetleri de bu periyotta daha stabil, daha süratli ve daha çok oyunu kapsayan hizmetler haline gelebilir. Bu türlü bir durumda da konsollara olan ilgi tabana vurabilir.

Aslında oyun piyasasına baktığımızda, hürlüğün platform seçiminde değerli bir rol oynadığını görüyoruz. Birinci olarak büyük ve kıymetli bilgisayarlarla başlayan görüntü oyunu bölümü daha sonra ise küçük, oyunlara odaklı konsollara taşınmıştı. Günümüzde ise en çok parayı, en son kurulan pazar olan taşınabilir oyun alanı kazandırıyor.

Bulut oyunlar konsolu yener mi?

analistlere gore gelecekte yeni konsol yok 1 OiFTTQ84

Bulut tabanlı oyun servislerini kullanan şahısların oyunlara erişim için birden fazla alternatifi bulunuyor. Bunların ortasında bilgisayarlara ek olarak tabletler ve telefonlar üzere daima yanımızda bulunabilen aygıtlar da yer alıyor. 

Citi Securities’in Japonya şubesinde yapılan tahlillere nazaran PlayStation 6 diye bir aygıt gelmeyecek. Gelecekte oyuncular, oyun servislerine üye olacak, kimse özel olarak oyun oynansın diye yapılmış bir aygıt almayacak. Siz bu görüşe katılıyor musunuz?

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Uyuyamayan Bebekler İçin 6 Bebek Uyutan Müzik başlıklı makalemizde Bebek ve Saat hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe