Altcoinler, Bitcoin’in Artmasıyla Birlikte Yükselişe Geçti

altcoinler bitcoinin artmasiyla birlikte yukselise gecti 8LEznQWT
Google Haberlere Abone Ol

Bu sene başından itibaren %100’ün üstünde bedel kazanan Bitcoin epey bilindik olsa da yatırım yapılabilecek ya da alınıp satılabilecek tek kripto …

Bu sene başından itibaren %100’ün üstünde bedel kazanan Bitcoin epey bilindik olsa da yatırım yapılabilecek ya da alınıp satılabilecek tek kripto para ünitesi değil. Ethereum, Ripple üzere birçok “altcoin” yani alternatif kripto para ünitesi bulunuyor.

Üstelik bu alternatif kripto para üniteleri de paha kazanarak Bitcoin’i takip ediyor. Tanınan altcoin’lerden Ethereum, bugün, Habundan dolayın 2018’den bu yana ulaşamadığı 600 dolar düzeyini geçerken Ripple da %29 yükselip 55 cent’e ulaşarak son iki yılın en yüksek düzeyini gördü.

Alternatif kripto paralar da yükseliyor

altcoinler bitcoinin artmasiyla birlikte yukselise gecti 0 9VkDJHyJ

Bu iki alternatif kripto paradan Ethereum, sene başından bu yana %350 bedel kazanırken Ripple da %180 kıymet kazanmayı başardı. Kripto para yatırımcıları, altcoin’lerin de son devirlerde Bitcoin’in yakaladığı ivmeyi takip ettiğini söylüyor. Bitcoin, geçtiğimiz hafta son 3 yılın en yüksek bedeline ulaşmayı başarmıştı.

Londra merkezli kripto madencilik şirketi Argo Blockchain CEO’su Pater Wall, alternatif kripto paraların yükselişiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Genellikle gördüğünüz şey şudur; Bitcoin yükselir, belirli bir müddet sonra (birkaç hafta ya da birkaç ay) altcoin’ler de yükselir. Bitcoin önderlik eder, altcoin’ler takip eder.”

Ayrıyeten bir başka alternatif kripto para olan Chainlink, %6 yükselerek 15 dolar düzeyine ulaştı. Chainlink, yılbaşından bu yana %740’tan fazla kıymet kazandı. CNBC’de yer alan habere nazaran Chainlink, DeFi yani merkezileştirilmemiş finans ile ilişkilendiriliyor. Merkezileştirilmemiş finansın gayesi ise krediler üzere klâsik finansal eserleri bankalar üzere aracıları ortadan kaldırarak yine oluşturmak olarak biliniyor.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Yetkin Bir SEO Hizmeti Vadeden Platform: İnteraktif Plus başlıklı makalemizde Seo hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe