5 Yıldır Pasif Bitcoin Cüzdanından 1 Milyar Dolar Çekildi

5 yildir pasif bitcoin cuzdanindan 1 milyar dolar cekildi vDznneah
Google Haberlere Abone Ol

Kripto paralar vakit içerisinde epeyce pahalandı ve eski yatırımların bedeli de kat kat arttı. 2015 yılından bu yana pasif durumda olan bir …

Kripto paralar vakit içerisinde epeyce pahalandı ve eski yatırımların bedeli de kat kat arttı. 2015 yılından bu yana pasif durumda olan bir cüzdan ise bu devirde, içinde bulunan yaklaşık 1 milyar dolar pahasındaki Bitcoin ile dikkat çekiyordu.

Yakın vakitte bir sefer daha gündeme gelen ve dünyanın en büyük dördüncü Bitcoin cüzdanı olan bu cüzdan, aslında uzun müddettir hackerlar ortasında el değiştiriyordu. Maksat ise hesaba girip içindeki Bitcoin’lere ulaşabilmekti.

Cüzdana kimin eriştiği bilinmiyor

5 yildir pasif bitcoin cuzdanindan 1 milyar dolar cekildi 0 My9MDree

Öte yandan cüzdana ve içerdiği 69.369 (yaklaşık 975 milyon dolar) kıymetindeki Bitcoin’e kimin erişim sağladığı bilinmiyor. Bu erişimi cüzdanla bahtını deneyen hackerlardan biri ya da cüzdanın eski sahibi gerçekleştirmiş olabilir.

Blok zincir tahlil firması Elliptic’in kurucularından olan Tom Robinson, cüzdandaki kripto paraların Silk Road’dan gelmiş olabileceğini düşündüğünü söyledi. Bu oluşum cinayet, uyuşturucu ve daha çok kabahat için bir pazar niteliğindeydi ve 2013 yılında kapatılmıştı.

Hesapta yer alan kripto paralar birinci etapta 350 bin dolar üzere bir meblağa karşılık geliyordu. Daha sonra Bitcoin’in yaşadığı dalgalı lakin önlenemez yükseliş ile birlikte bu cüzdanın bedeli de 1 milyar dolara yaklaşmıştı. 

2015 yılından beri pasifti

5 yildir pasif bitcoin cuzdanindan 1 milyar dolar cekildi 1 6ngGHuQb

En son 2015 yılında Bitcoin gelen hesap o günden bu yana kullanılmıyordu. Son devirde makalelere bahis olan hesabın şifresinin kırılması ise pek muhtemel değil. Çünkü kripto para cüzdanları uzun ve AES-256-CBC ve SHA-512 uçtan uca şifreleme sistemlerinin birleşimi bir şifre ile korunuyor. 

Şu anda kripto paraların anonimliği nedeniyle kabahat hedefiyle da kullanılabildiklerine şahit oluyoruz. Kanun yapıcılar ve piyasa düzenleyicilerin son periyottaki ağır ilgisini göz önüne aldığımızda bu hususta bir çalışma yapacaklarına kesin gözüyle bakabiliriz.

Kaynak: Webtekno

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close