2020 Yılının En Çok İndirilen Sosyal Medya Uygulamaları

2020 yilinin en cok indirilen sosyal medya uygulamalari kiS68PDm
Google Haberlere Abone Ol

2020 yılını yavaş yavaş geride bırakmaya yaklaşırken taşınabilir dünyanın 2020 yılındaki dataları de ortaya çıkmaya başladı. Neredeyse tüm yılı …

bedava bitcoin kazan

2020 yılını yavaş yavaş geride bırakmaya yaklaşırken taşınabilir dünyanın 2020 yılındaki dataları de ortaya çıkmaya başladı. Neredeyse tüm yılı konutlarımızda geçirmemiz, taşınabilir uygulamaların ve bilhassa toplumsal medya uygulamalarının kullanımını hayli artırdı. 2020 yılında en fazla indirilen toplumsal medya uygulamaları da muhakkak oldu.

Her yıl en fazla indirilen uygulamaları açıklayan Apptopia’nın paylaştığı datalar, bu yıl en fazla indirilen toplumsal medya uygulamalarını da gösterdi. Ocak 2020 – Kasım 2020 periyodunu kapsayan datalarla oluşturulan listede doruktaki uygulama hiç kimseyi şaşırtmadı. 2020 yılının en çok indirilen toplumsal medya uygulaması TikTok oldu.

2020’nin en fazla indirilen toplumsal medya uygulamaları:

2020 yilinin en cok indirilen sosyal medya uygulamalari 0 PZlMVukK

TikTok, bu devirde toplamda 82 milyon sefer indirildi. Bu sayı TikTok’u bariz bir farkla tepeye oturtmaya yetti. TikTok, 2020 yılında ABD Lideri Donald Trump’la yaşadığı zahmetlere karşın milyonlarca kullanıcı tarafından indirildi. TikTok’u takip eden ikinci en çok indirilen toplumsal medya uygulamasıysa Instagram oldu.

Instagram, bu yıl içinde toplamda 57,5 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Facebook bünyesindeki uygulama bu yıl pek çok yeni özellik kazanmıştı. Bu özelliklerden birisi Instagram ve Facebook bildirilerinin bir ortaya gelmesiydi. Bununla birlikte IGTV’deki görüntü uzunluğu sınırlaması 4 saate yükseltilmişti.

2020 yilinin en cok indirilen sosyal medya uygulamalari 1 58Wmg98M

TikTok ve Instagram’ı takip eden toplumsal medya uygulamalarıysa 43 milyon indirmeyle Snapchat, 42 milyonla Facebook ve 25 milyonla Twitter halinde listelendi. Apptopia’nın paylaştığı datalar sırf toplumsal medya uygulamaları hakkında değil, 2020’de muhtaçlık sonucunda milyonlarca kişi tarafından indirilen görüntü konferans uygulamaları hakkında da bilgi veriyordu.

Grafiğe nazaran 2020 yılının en çok indirilen görüntü konferans uygulaması yeniden şaşırtmayacak bir halde Zoom oldu. 73 milyon kullanıcı tarafından indirilen Zoom’u 18 milyon kere indirilen Google Duo takip etti. Nisan 2019’da yayınlanan Houseparty uygulamasıysa bu periyotta 15 milyon indirme üzere etkileyici bir sayıya sahip oldu.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Samsung'un Kutudan Şarj Cihazını Çıkaracağının Kanıtı başlıklı makalemizde İphone, Kulaklık ve Samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe