2 Liseli Genç, Açık İçin Instagram’dan 10.000 $ Talep Etti

2 liseli genc acik icin instagramdan 10000 talep etti
Google Haberlere Abone Ol

Sputnik Türkiye’de yer alan bir habere nazaran Arda Kılıç ve Mert Ergün isimli iki lise öğrencisi, Instagram’a ilişkin iki güvenlik açığı buldu …

bedava bitcoin kazan

Sputnik Türkiye’de yer alan bir habere nazaran Arda Kılıç ve Mert Ergün isimli iki lise öğrencisi, Instagram’a ilişkin iki güvenlik açığı buldu ve durumu Instagram’a bildirdi. Buldukları açık için kendilerine 50 dolar teklif edildiğini söyleyen iki genç, sayısı komik bulduklarını ve 10 bin dolarlık ödül isteklerine karşılık alamadıklarını söyledi.

Lise son sınıf öğrencisi Arda Kılıç, Instagram’ın ayarlar kısmından yaptığı bir süreçle şikâyet etme butonunun fonksiyonsuz hale geldiğini arkadaşı Mert Ergün’e anlattı. Öğrencilerin savına nazaran Mert Ergün ise Arda Kılıç’ın yaptığı sürecin aksisini yaparak farklı bir açık keşfetti.

10 bin dolar ödül istediler

2 liseli genc acik icin instagramdan 10000 talep etti 0 icvWc5D1

Argümana nazaran Mert Ergün’ün bulduğu açık, oburlarının kendi profilini görüntülemesini engelliyor lakin kendisi yorum yapma, gönderi beğenme ve profilleri inceleme üzere süreçleri gerçekleştirebiliyor.

Sputnik Türkiye’nin İHA’dan aktardığı habere nazaran Instagram, gönderdiği e-postada iki gence teşekkür etti ve “Güvenlik açığını daha ayrıntılı olarak teknik takımımıza ilettiğiniz takdirde 50 dolar ile ödüllendirileceksiniz” dedi. Gençler, Instagram grubunun kendilerini aradığını, teklif edilen mükafatı komik bulsalar da buldukları açığı Instagram yetkililerine söylediklerini lisana getirdi.

Mert Ergün ve Arda Kılıç, İHA’ya yaptığı açıklamada “Bulduğumuz iki açığı da ayrıntılı bir halde anlattık ve yakın vakitte gelecek olan yeni bir güncellemeyle bu açıkları kapatacaklarını söylediler. Açığı anlattıktan sonra bize sunulan teklif yerine 10 bin dolar teklif sunduk lakin bize rastgele bir cevap vermediler” tabirlerini kullandı.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Mert Ergün ve Arda Kılıç’ın Instagram’da bulduklarını argüman ettikleri güvenlik açıklarının karşılığı 10 bin dolar eder mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Twitter, Mavi Onay Rozeti Başvurularını Almaya Başlayacak başlıklı makalemizde Hesap, Onay ve Şart hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe