1000 Dolarlık Baget Ekmek Şeklindeki Çanta Alay Konusu Oldu

1000 dolarlik baget ekmek seklindeki canta alay konusu oldu
Google Haberlere Abone Ol

Moda dünyasında epeyce değişik ve tuhaf eserler tasarlandığını daha evvel birçok kere görmüştük. Fakat moda dünyasında yer alan şirketler, her …

Moda dünyasında epeyce değişik ve tuhaf eserler tasarlandığını daha evvel birçok kere görmüştük. Fakat moda dünyasında yer alan şirketler, her seferinde daha da farklı dizaynlara sahip eserlerle karşımıza çıkmayı başarıyor.

Bizleri bu sefer şaşırtan tasarım İtalya’dan geldi. Moda denildiğinde akla birinci gelen ülkelerden bir tanesi olan İtalya’da bir marka, baget ekmek biçiminde bir çantası tasarladı. Bu eserine koyduğu 1.017 dolarlık (7 bin 952 TL) fiyat etiketi de doğal olarak alay konusu oldu.

Yaklaşık 8 bin TL fiyata sahip baget ekmek halindeki el çantası

1000 dolarlik baget ekmek seklindeki canta alay konusu oldu 0 VN8ZZq1q

Moschino markası tarafından tasarlanan bu çanta, derinden yapılma ve üzerinde üç boyutlu bir baget tasarımı kabartması bulunuyor. Altın kaplama Moschino logosu bulunan çantanın iç kısmı kahverengi astarla kaplanırken bir de mıknatıslı kapak kısmı bulunuyor.

Alışılmış bu türlü bir tasarım ve fiyata sahip olan eser, toplumsal medyada alay konusu olmaktan da kurtulamadı. Birtakım kullanıcılar, kelam konusu bu çantayı Subway sandviçine benzetirken kimileri da ortasına konulması gereken eserleri sıraladı.

1000 dolarlik baget ekmek seklindeki canta alay konusu oldu 1 7GXR4Iu1

Aslında Moschino, bu tıp dizaynlara uzak bir marka da değil. Independent Türkçe’de yer alan bir habere nazaran Moschino markası, bilhassa çanta konusunda epeyce farklı dizaynlara sahip. Moda markasının çakmak, kruvasan, dilim doğum günü pastası ve pizza kutusu üzere hayli farklı el çantası dizaynları bulunuyor.

Tekrar İtalya merkezli bir şirket olan Gucci de bu sene başında alay konusu olmaktan kurtulamamıştı. Şirket, 145 sterline (1.512 TL) yıpranmış külotlu çorap satmasıyla alay konusu olmuştu. Moschino’nun baget ekmek dizaynlı çantasının mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Gucci, Apple AirPods Taşıma Çantasını Duyurdu başlıklı makalemizde Çanta ve Kutu hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe